середа, 27 листопада 2019 10:00

Куди вкласти гроші, щоб примножити заощадження: поради експертів

Куди вкласти гроші, щоб примножити заощадження: поради експертів
Експерти розповіли як краще примножити заощадження. Фото: depositphotos.com

Коли людина задумується про створення власних заощаджень, постає одразу кілька питань. Зберігати гроші в гривні чи у валюті, як уберегти їх від знецінення, а може й примножити.

Про переваги й недоліки різних методів пасивного доходу й пропозиції фінансистів досліджували "Новини Сегодня".

На першому місці – звичні депозити. Гривневі вклади зараз можна розмістити за ставкою від 14 до 18,5 відсотків річних. Та фінансист Сергій Фурса радить не спокушатися на високі ставки, бо це може свідчити про хитке положення банку.

"Найбільш надійними банками є державні банки і банки з іноземними власниками. Треба розуміти, що чим вище ставка по депозиту, яку пропонує банк, тим він ризикованіше", – зазначає експерт.

Інший експерт Олексій Кущ радить вкладати гроші на короткі, тримісячні депозити. Це дозволить уникнути знецінення вкладу, якщо нацвалюта почне слабшати.

"Взимку, коли гривня максимально девальвує, заощадження в валюті можна продавати і відкладати на банківський депозит в національній валюті, перекладати цей депозит далі і заробляти протягом весни, літа. А в кінці літа, коли гривня максимально зміцнюється, гроші з банку краще забрати і зробити інвестиційну паузу", – радить фінансист.

Не слід забувати і про 18 відсотковий податок на доходи від депозиту і півтора відсотках військового збору – їх банк віднімає від доходів. Зараз на розгляді парламентських комітетів законопроект, що пропонує скасувати податок на депозити. Однак, експерти про перспективи його прийняття висловлюються скептично.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вирішили випускати нові гроші

На другому місці – цінні папери. Інвест-компанії рекомендують облігації внутрішньої державної позики, які випускає Мінфін. Однак, купити їх самостійно не вийде. А посередники – стягнуть комісії.

"З вас будуть брати гроші за зберігання цих цінних паперів, будуть брати гроші за операцію. Але податків на облігації немає", – говорить фінансист Сергій Фурса.

І на третьому місці – купівля готівкової валюти. Між євро і доларом, експерти радять вибирати другий.

"Єврозона найближчим часом увійде в період стагнації, а це практично нульове економічне зростання. Ситуація з євро буде гірше, ніж з доларом", – попереджає експерт Олексій Кущ.

Заробіток або збереження заощаджень перевірений спосіб не гарантує. Бо долар продовжує падати по відношенню до гривні. У той же час, згодом знову зросте – прогнозують аналітики.

З початку 2019 року обсяг гривневих депозитів виріс на 6,8%, валютних – на 18,2%, заявили в НБУ.

20 грудня 2019 року з'явиться монета номіналом 5 грн.

"У другому кварталі 2020-го в обіг введуть монету номіналом 10 гривень. Точна дата стане відома пізніше", - заявив директор Департаменту грошового обігу Нацбанку Віктор Зайвенко на брифінгу.

Зараз ви читаєте новину «Куди вкласти гроші, щоб примножити заощадження: поради експертів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути