Оголошення дефолту не врятує Україну від боргів. Розраховуватися доведеться пізніше, але за гірших умов, говорить екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.
"Ви позичили комусь 50 тисяч гривень до 1 вересня 2019 року. Настає "судний день", а ваших грошей немає. Це дефолт. Коли боржник заявляє, що він вам не заплатить, бо не може. Кожен із вас спробує повернути своє. Найпростіший варіант - узгодити новий термін повернення боргу, який нікуди не зник. Терміни оплати такого боргу змінюються, а умови погіршуються", - пояснює Пинзеник, пише gordonua.com.
За його словами, якщо Україна добровільно не віддасть борги, то ризикує отримати арешт на свої активи. Наприклад, на міжнародні валютні резерви, які знаходяться переважно не в Україні та рішення щодо них будуть виносити не українські суди. Йдеться про $20 млрд.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому вигідний дефолт
Крім того, можуть обмежити експорт української продукції за кордон. Торік останній перевищив 40% обсягу української економіки.
"І чим закінчаться експерименти з дефолтом? Доведеться сісти за стіл переговорів із кредиторами. Очікуємо, що вони спишуть нам борги? Нам уже раз "списали" - 2015-го. Наші діти й онуки до 2040-го будуть згадувати незлим тихим словом тих, хто подарував їм таке списання. Ні, ми залишимося і далі з боргами. Тільки зараз ми беремо у борг тверду валюту під 10%. Після "дефолтних" експериментів позичати будуть ще дорожче, або взагалі не будуть", - пояснює Віктор Пинзеник.
Коломойський вважає, що Україна повинна оголосити дефолт. Діяти так, як у свій час Греція. 2015-го вона стала першою розвиненою країною, яка не сплатила за кредитом МВФ, хоча і тимчасово.
Коментарі