Корпоративні емітенти країн СНД, крім фінансових організацій, мають найвищі шанси зберегти поточні рейтинги в наступні 12-18 місяців серед усіх інших регіонів Європи у зв'язку зі стійкістю зростання ВВП у цих країнах на тлі високих цін на сировину.
Так вважають аналітики рейтингового агентства Moody's Investors Service. Нова доповідь агентства, озаглавлена "Корпоративні емітенти СНД: огляд 2012 року і прогноз на 2013 рік" (CIS Corporates: 2012 Review & 2013 Outlook), опублікована в четвер.
"Більшість рейтингованих компаній СНД відновили фінансову стабільність в останні роки в результаті високих цін на нафту і сировину, тим самим підсиливши здатність вистояти в умовах макроекономічної слабкості та волатильності ринку в 2013 році", - заявила керівник аналітичної групи корпоративного сектора Moody's в Росії Вікторія Майсурадзе.
На 30 вересня з 71 корпоративного емітента, рейтингованих Moody's в СНД, лише 5 мали "негативний" прогноз рейтингів або були поставлені на перегляд з можливістю зниження рейтингів. За минулий рік в регіоні не були зареєстровані дефолти, і Moody's не очікує істотного збільшення числа знижень рейтингів чи інших негативних рейтингових дій чи сплеску дефолтів в СНД у найближчі 12 місяців.
Всі корпоративні рейтинги СНД підпадають під категорію "B" або вище, що має на увазі низький рівень ймовірності дефолту в короткостроковій перспективі.
За оцінками Moody's, подальше уповільнення світового економічного зростання найбільш негативно позначиться на компаніях в гірській, сталеливарної і нафтохімічній галузях.
Коментарі