Ексклюзиви
Середа, 11 вересня 2013 17:03

Китай хоче бачити Україну в зоні вільної торгівлі з ЄС - експерт

Китай хоче бачити Україну в зоні вільної торгівлі з ЄС - експерт
Фото: ukr.obozrevatel.com

Головна перевага у приєднанні України до зони вільної торгівлі з Європою - це доступ до інвестицій. Про це Gazeta.ua заявив керуючий партнер аналітичної групи "Да Вінчі АГ" Андрій Колпаков.

"Причому інвестиції будуть приходити не тільки з країн Євросоюзу, хоча їх обсяг теж буде збільшений. У зоні вільної торгівлі України з ЄС зацікавлений Китай, який готовий розгорнути виробництво в переробці та легкої промисловості в Україні для подальшого експорту в ЄС. Упевнений, що після того, як в Росії перестануть діяти емоційно і нарешті почнуть рахувати, то в Україну прийдуть і російські гроші. Характер інвестицій буде аналогічним - російський капітал вкладатиме в Україну, як у перспективний майданчик для виробництва на ринок ЄС. Від інвестицій виграє економіка", - сказав експерт.

На його думку, українським флагманом в Європі найближчі 10 років стануть АПК і харчова промисловість. За оптимістичним сценарієм, завдяки модернізації може отримати шанс на масштабний розвиток українська металургія. Хоча це вже оптимістичний сценарій.

"Дива чекати не варто. Українські товари в Європі не особливо чекають, тому після декількох місяців політичної ейфорії будуть економічні конфлікти. Сьогодні, на жаль, дискусія щодо геоекономічної стратегії України ведеться за принципом "або чорне, або біле". Не варто забувати що в останні кілька років Україна зробила величезний крок на ринки Китаю, Близького Сходу, Північної Африки. І їй потрібно продовжувати цей рух, створюючи нові зони вільної торгівлі, розширюючи присутність на ринках країн "третього світу". Там буде затребувана продукція українського машинобудування", - наголосив Колпаков.

Повне інтерв'ю читайте у наступному номері "Газети по-українськи"

Зараз ви читаєте новину «Китай хоче бачити Україну в зоні вільної торгівлі з ЄС - експерт ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

101

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26582
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути