У майбутньому більш затребуваними стануть технічні та інженерні навички, а також біологічний напрям. Суто гуманітарні спеціальності відійдуть на другий план.
Про це йдеться в проєкті "Стратегії розвитку вищої освіти на 2021-2031 роки", яку опублікувало Міністерство освіти і науки, передає "Сьогодні".
За даними "Стратегії", в майбутньому серед найбільш затребуваних спеціальностей будуть:
- Технології майбутнього: архітектор територій, фахівець з робототехніки, інженер-проєктувальник різного профілю, фахівець з 3D-друку, розробник, диспетчер безпілотників, космогеолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незвичайні вакансії: яких працівників шукають серед українців
- IT і дані: проєктувальник "розумного середовища", "розумних будинків", програміст, аналітик даних, аналітик, фахівець з кібербезпеки, розробник блокчейн-технологій, AR/VR-розробник, фахівець з цифрового контенту, цифровий лінгвіст.
- Екологізація виробництва і життя: екоаналітік в будівництві, фахівець з альтернативної енергетики, біоетики, ресайклінг-дизайнер, фахівець з сіті-фермерства.
- Здоров'я людини: біогенетик, біоінженер, біоінформатика, біофармакологія, телехірургія, IT-лікар, медична сестра, фізіотерапевт, нейропсихолог.
Резюме з неструктурованою інформацією, відсутність супровідного листа та підготовки до співбесіди можуть відштовхнути потенційного роботодавця.
Коментарі