Зміна Національним банком офіційного курсу гривні до долара матиме певний вплив на пересічних українців залежно від того, як вони отримують доходи.
Про це повідомив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук в телемарафоні "Єдині новини" 22 липня, передає Gazeta.ua.
"Для тих громадян, які отримують доходи в гривні, вартість життя дещо зросте через певне перенесення корекції обмінного курсу на ціни, на інфляцію. За нашими оцінками, це перенесення не буде значним – у нас інфляція набагато більше підвищується через ефекти війни на пропозицію товарів, на вартість логістики та товарів на світових товарних ринках", – сказав Ніколайчук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки фінансової допомоги отримає Україна – в уряді озвучили цифру
У тих громадян, які продають свої товари та послуги на закордонних ринках і отримують надходження в іноземній валюті, еквівалент доходів у гривні зросте, зазначив Ніколайчук.
Він наголосив, що Нацбанку буде легше утримувати ситуацію на валютному ринку збалансованою, і це рішення в тому числі спрямоване на уникнення макрофінансової дестабілізації.
"Так само і для бюджету це рішення є досить вигідним, оскільки бюджет частину своїх доходів отримує від податків на імпорт. Розуміючи, що імпорт в гривневому еквіваленті зросте, його вартість, більшими будуть і доходи бюджету. Так само зараз уряд отримує значну частину свого фінансування у вигляді коштів від офіційних партнерів як кредити, гранти у валюті й у гривневому еквіваленті через наше рішення його можливості фінансувати дефіцит бюджету за рахунок зовнішніх ресурсів зростають", – додав Ніколайчук.
21 липня Національний банк України Національний банк України підвищив офіційний обмінний курс долара до 36,57 грн.
Це політика фінансового коридору – курс "підтягують" до того, що складається на валютному ринку. Якщо перевести все на ринковий умови, то українці побачать ще більші цифри в обмінниках, розповів Gazeta.ua економіст Олексій Кущ.
Коментарі