Більшість стартапів не потребують ніяких грошей. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів Ігор Новіков, посол Університету Сингулярності.
"Технологічні й наукові стартапи починаються тільки з ідеї. Вкладати гроші доведеться потім у розширення проекту. Фінансують такі проекти українські та іноземні компанії, фонди. Іноді на це дають гранти. Гроші - це не найголовніша проблема наукових бізнес-починань", - говорить експерт.
Бізнес-стартапи на науці та техніці стикаються не з фінансовими проблемами. Одна з найбільших труднощів - технічне оснащення. Бракує лабораторій, технічних центрів. Свої ідеї науковці розпочинають у гаражі.
"Немає спільноти, де перетинались би гроші та наукові ідеї для бізнесу. Бракує майданчиків для спілкування науковців, своєрідної екосистеми. Завдяки інтернету технології змінюються дуже швидко. Самим науковцям не вистачає бази знань. Стикаюся з тим, що вони не мають уявлення, що відбувається у світовій науковій спільноті. Вдесяте винаходять велосипед", - коментує Новіков.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські програмісти придумали, як звільнити поліклініки від черг
За його словами, українцям бракує культури підприємництва.
"Вміємо щось виготовити технологічно, але не знаємо, як це юридично і фінансово запакувати і продати. За кілька років побачимо більш організований потік наукових стартапів. Люди повірять, що цим можна займатися", - переконаний він.
Коментарі