Сповільнилося зростання цін на більшість молочних та м'ясних виробів, продукти з риби та кондитерські вироби.
Темпи зростання вартості послуг також сповільнилися. Посилення карантинних обмежень в окремих областях стримувало подорожчання послуг закладів громадського харчування, готелів, спортивних установ, салонів краси, курсів іноземної мови, оренди житла, повідомляють у Національному банку.
Подорожчали телекомунікаційні послуги й вища освіта.
Ціни на непродовольчі товари повернулися до зростання. Зокрема, автомобілів, ліків та інших медичних товарів. Також скоротилися темпи падіння цін на товари тривалого вжитку – побутову техніку та електроніку.
Здешевлення одягу та взуття навіть пришвидшилося. Це може пояснюватися наявністю у підприємств запасів попередніх колекцій і слабшим попитом на ці товари з огляду на дистанційні умови роботи та навчання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держава перестане формувати ціни на комуналку: що хочуть змінити
Ціни на сирі продукти харчування повернулися до зниження. Завдяки новому вищому врожаю продовжила дешевшати картопля. Розширення пропозиції і тепла погода у вересні суттєво пригальмували подорожчання фруктів, зокрема яблук і кавунів. Нарощення імпорту сприяло подальшому зниженню цін на банани. Сповільнилося зростання цін на молоко та м'ясо.
Зростання адміністративно регульованих цін прискорилося. Повернулися до зростання в річному вимірі внутрішні ціни на природний газ. Продовжила зростати вартість тютюнових виробів.
Зростання цін сповільнилося. Цьогоріч інфляція у вересні порівняно з аналогічним періодом минулого року склала 2,3%. У серпні вона становила 2,5%.
Коментарі