З прийняттям Податкового кодексу тіньова зайнятість в Україні зросла удвічі.
Про це сказав начальник управління організації надання соціальних послуг Державного центру зайнятості України Ігор Сухомлин.
"З прийняттям Податкового кодексу тіньова зайнятість у країні зросла у два рази! Вакансій немає, обліку немає, валового продукту немає. Я питаю, для кого ми прийняли такий Податковий кодекс?", - заявив він.
"Є досвід розвинених країн. У тій же Німеччині жодна людина не може працевлаштуватися в обхід державного центру зайнятості", - зазначив Сухомлин.
"Якщо у нас працевлаштування буде в обов'язковому порядку спрямовано через Державний центр зайнятості, ми будемо знати, скільки людей у нас мігрує, скільки працює, скільки хворіє і т.д.", - заявив він, відповідаючи на питання про основні проблеми, які заважають Держслужбі зайнятості нормально працювати.
Те, що всі роботодавці незалежно від форми власності підприємства не надають центру зайнятості в повному обсязі вакансії, які у них є, Сухомлин назвав основною проблемою в роботі центрів зайнятості.
"Це створює певний дисбаланс - люди хочуть знайти роботу, а підприємець тримає вакансію і інформацію про неї в Держцентр зайнятості не надає", - констатував начальник управління Держцентру зайнятості.
А чесно подавати вакансії, за словами Сухомлина, вітчизняного роботодавця в нинішній ситуації можуть мотивувати лише вигоди, якісь економічні стимули з боку держави.
"Приміром, у Словаччині жоден громадянин не може бути працевлаштований окрім як через державний центр зайнятості. Це дає повноцінну статистику, дані для аналізу ситуації, що дуже важливо", - зазначив він.
Коментарі