Економіка Італії більш стійка до кризи, ніж грецька.
Таку думку висловив директор аналітичної групи Da Vinci Анатолій Баронін в ефірі Першого ділового каналу.
"Я би зберігав оптимізм стосовно майбутнього Італії, тому що це третя найпотужніша економіка в єврозоні. На відміну від Греції, там є потужний потенціал. Так, у Італії колосальний державний борг - близько 1,6 трильйона євро. Але в прив'язці до ВВП він виглядає не таким вже страхітливим. Крім того, Італія має більший простір для маневру: італійське суспільство може більш лояльно поставитися до досить жорстких економічних реформ, ніж грецьке, яке є більш політизованим і соціалістично налаштованим", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина та Франція хочуть викинути з єврозони проблемні країни - джерело
"Італія - це країна, яка демонструє невідповідність між стандартами функціонування її нинішньої економіки та змінами, що світова економіка продемонструвала після кризи 2008-2009 років. Модель економіки, яка зводилася до того, що потрібно брати якомога більше кредитів, і вони пожвавлять економіку, вже не працює", - додав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Італія погодилася на контроль з боку МВФ і ЄС, щоб уникнути кризи
За словами Бароніна, Італія не є "черговою кризової країною".
"Вона лише демонструє ті кризові явища, яких характерні для більшості країн єврозони. Частина цих країн ще утримується на плаву завдяки економічній кон'юнктурі на світовому ринку", - зазначив експерт.
Коментарі