Іноземні банки продають свої українські "дочки" через несприятливу економічну ситуацію в Європі та поганий інвестиційний клімат в Україні.
Про це розповів ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко в ефірі Українського радіо.
"Річ не тільки у непрозорій системі діяльності в Україні та не в тому, що зовсім немає в Україні ніякої перспективи активно працювати, розвиватися і бути прибутковим. Проблема у тому, що у світі почалася дуже небезпечна тенденція згортання балансів банків. Під тягарем мінусових темпів зростання ВВП в Європі, малим числом підприємств, великими ризиками падає капітал провідних європейських банків. Коли падає капітал, вони мають зменшувати активи, менше видавати кредитів, менше відкривати філій в інших країнах або навіть згортати їх", - сказав Савченко.
За його словами, Україна вступає у конкурентну боротьбу з іншими країнами за незакриття "дочок" іноземних банків.
"У силу того, що інвестиційний клімат у нас один з найгірших у світі, то іноземні банки часто вирішують, що треба йти з України", - зазначив Савченко.
Експерт наголосив, що наслідки виходу західного банківського капіталу з України є дуже серйозними.
"Найсерйозніший наслідок - це, звісно, скорочення кредитного потенціалу банківської системи України. Коли скорочуються кредити, то скорочується й ВВП. Скорочується ВВП - скорочується і податкова база, зменшується бюджет, не зростають, як би хотілося, заробітна плата і пенсії", - резюмував Савченко.
Коментарі