Упродовж останніх п'яти років імпорт помідорів і огірків в Україну збільшився вдвічі.
Найбільше помідорів завозять у травні, а огірків - узимку. У червні - жовтні мінімальні постачання, бо є свої овочі. Торік ввезли 87 тис. т помідорів і 21 тис. т огірків, повідомляють в Українському клубі аграрного бізнесу.
"В Україні не дуже розповсюджене вирощування овочів у теплицях у холодні місяці через високі ціни на енергоносії для обігріву. Вигідніше імпортувати помідори й огірки з Туреччини. Саме на цю країну доводиться 79% імпортних постачань помідорів і 83% огірків 2020 року", - пояснює Світлана Литвин, аналітик УКАБ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість овочів та фруктів у раціоні впливає на сон
В Україні помідори й огірки здебільшого вирощують у приватних господарствах. Промислове виробництво є незначним.
"За останні п'ять років обсяги виробництва помідорів були на рівні 2,2 - 2,3 млн т, із них майже 34% виробляється промисловими підприємствами. Щодо огірків, то обсяги їхнього виробництва - майже 1 млн т. З яких лише 4% - промислового виробництва. Водночас 10% помідорів і 25% огірків вирощують у теплицях", - передає пресслужба УКАБ.
Україна не має власного перероблення картоплі. Наш ринок відкритий для будь-якого імпорту, розповіла виконавча директорка Асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова.
Коментарі