Ексклюзиви
вівторок, 16 лютого 2021 09:58

Імпорт електроенергії знижує її ціну - Українська енергетична асоціація

Імпорт електроенергії знижує її ціну - Українська енергетична асоціація
1 лютого 2021 року Україна відновила імпорт електроенергії з Росії. Фото: Reuters

Керівництво найбільших теплоелектроцентралей звернулося до уряду з відкритим листом, в якому закликало припинити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі та скасувати штучні цінові обмеження на внутрішньому ринку електроенергії. Текст листа опублікований на сайті Української енергетичної асоціації, створення якої пов'язують з групою "Приват" Ігоря Коломойського.

В Асоціації зазначають, що імпорт електроенергії з країни-агресора призводить до обвалу індикативної ціни електроенергії до 1200 грн за МВт-год.

Весь обсяг імпортної електроенергії продається на ринку за добу наперед - РДН - і сьогодні становить 36-60% даного сегменту. З 11 лютого Україна імпортувала 1800 МВт-год електроенергії з Росії.

"Такий обсяг істотно впливає на індикативну ціну та обмежує конкуренцію", - переконують в УЕА.

На думку Асоціації, уряд мусить скасувати цінові обмеження на ринку і підвищити прайс-кепи до 3000 грн/МВт-год в період пікових навантажень і до 2000 грн/МВт-год в періоди мінімальних навантажень.

Група ДТЕК Ріната Ахметова опублікувала заяву до уряду, в якій також підкреслює критичні наслідки для енергоринку імпорту електроенергії з Росії та Білорусі.

"Внаслідок фундаментальних економічних помилок українська енергетична галузь перебуває в стані глибокої кризи. Ключовими причинами кризи є великомасштабні маніпуляції на ринку електроенергії та імпорт електроенергії з країни-агресора, який вже має незворотні наслідки для галузі і економіки країни", - йдеться в заяві.

У ДТЕК відзначають, що сьогодні на ринку спостерігається повторення сценарію 2020 року з імпортом електроенергії з Росії за демпінговими цінами, що призводить до необґрунтованого обвалу індикативної ціни електроенергії.

Також Група вказує, що фінансовий дефіцит галузі з моменту запуску нової моделі ринку 2019-го вже перевищує 50 млрд грн, що призвело до вимивання оборотних коштів у всіх генеруючих компаніях і скорочення витрат на ремонти всіх видів генерації.

Українська енергетична асоціація об'єднує виробників електроенергії на теплоцентралях і когенераційних установках. В Асоціацію входять 13 компаній, серед яких НАЕК "Енергоатом", "Укрнафта", "Барвінок-інвест", "Альянс енерго трейд" та інші.

1 лютого 2021 року Україна відновила імпорт електроенергії з Росії в обсязі 200 МВт-год.

8 лютого Україна імпортувала 600 МВт-год електроенергії з Росії. 12 лютого - іще 1060 МВт-год.

15 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС підключили до об'єднаної енергосистеми України, що дозволить обійтися без імпорту електроенергії з Росії.

Зараз ви читаєте новину «Імпорт електроенергії знижує її ціну - Українська енергетична асоціація». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути