вівторок, 12 червня 2018 10:57

ICU та Bloomberg провели конференцію, присвячену українському борговому ринку

ICU та Bloomberg провели конференцію, присвячену українському борговому ринку
8 червня в європейській штаб-квартирі Bloomberg в Лондоні відбулася конференція, організована компанією ICU і Bloomberg

8 червня в європейській штаб-квартирі Bloomberg (Лондон, Велика Британія) група ICU провела міжнародну конференцію, присвячену інвестиційним перспективам українського боргового ринку.

У конференції, організованій ICU спільно з Bloomberg, взяло участь керівництво Міністерства фінансів України, Національного банку України, Національного депозитарію України, найбільших підприємств державного та приватного сектору, а також представники багатьох міжнародних компаній, глобальних банків та фондів, які інвестують у ринки, що розвиваються.

Відкрився захід виступом Оксани Маркарової, яка напередодні конференції була призначена в.о. міністра фінансів України. "Голосування за антикорупційний суд, який завершує формування антикорупційної інфраструктури, є історичним рішенням для України, - відзначила Оксана Маркарова. - Ми очікуємо на відповідь МВФ, але впевнені, що антикорупційні реформи, які прийняли, відповідають положенням програми допомоги МВФ. Під моїм керівництвом Міністерством Україна продовжить співпрацю з МВФ та нашими міжнародними партнерами. Нашими основними пріоритетами є макроекономічна стабільність, скорочення фіскальних ризиків, здійснення програми реформ, забезпечення ефективності витрат бюджету та економічне зростання".

У свою чергу заступник Голови Національного банку України Олег Чурій окреслив макроекономічні прогнози регулятора та його подальші кроки, що залежать від прогресу у проведенні структурних реформ та співпраці з офіційними кредиторами України. "Якщо реформи будуть втілені, співпраця з МВФ продовжиться, а інфляція знижуватиметься відповідно до нашого поточного прогнозу, у нас буде можливість для валютної лібералізації та збереження облікової ставки на нинішньому рівні, - розповів заступник Голови НБУ. - Проте нещодавно ми розглядали й альтернативний сценарій - без реформ і без фінансової підтримки офіційних кредиторів. Якщо ситуація розвиватиметься за цим сценарієм і це призведе до посилення ризиків для зростання інфляції, ми будемо змушені підвищувати облікову ставку. В крайньому випадку, ми можемо розглянути можливість використання інших інструментів, наприклад, валютні обмеження, якщо це буде необхідно для збереження фінансової стабільності".

Костянтин Стеценко, керуючий партнер ICU, розповів іноземним інвесторам, що в Україні наразі є низка великих компаній, що динамічно розвиваються, і яким для продовження стабільного зростання необхідно фінансування в гривні. "Банківська система країни ще не готова їх фінансувати в необхідному обсязі, тому актуальним інструментом для компаній лишається залучення інвестицій шляхом випуску облігацій. Український ринок облігацій поступово відновлюється після кризи 2014-2015 років, пропонуючи порівняно високу прибутковість на фоні покращення макроекономічної ситуації, валютного режиму та спрощення доступу на ринок для іноземних інвесторів", - прокоментував Костянтин Стеценко.

На спрощенні доступу для інвесторів на український ринок більш детально зупинився Міндаугас Бакас, Глава Національного депозитарію України, розповівши про нещодавно ухвалений в Україні закон про номінального утримувача: "Інститут номінального утримувача прибирає бюрократичні бар'єри, вже через 4 місяці можна буде відкрити перші рахунки. Раніше для придбання локальних активів нерезиденту потрібно було особисто приїжджати з пакетом документів в українську депозитарну установу, проходити складні законодавчі процедури оформлення документів, в тому числі, їх переклад і легалізацію в Україні. Весь процес займав більше 3 місяців. Вже цієї осені, завдяки новому закону, процес буде займати до 10 днів", - прокоментував Міндаугас Бакас.

Довідка

Група ICU (www.icu.ua) - незалежна фінансова група, що надає послуги з управління активами і приватним акціонерним капіталом. Група спеціалізується на ринках Центральної і Східної Європи.

Заснована у 2006 році фахівцями з ING, група ICU є лідером з управління активами в Україні. Під її управлінням перебувають активи в розмірі понад 500 млн доларів.

Власником компанії є її топ-менеджмент. Керуючі партнери ICU – Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.

Зараз ви читаєте новину «ICU та Bloomberg провели конференцію, присвячену українському борговому ринку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути