Дана Спасовська з Луцька робить бетонні горщики для квітів. Справа, яка розпочала в декреті стала успішним бізнесом.
"Коли я робила ремонт у квартирі, хотілось чогось незвичного і простого. Тоді в моду входив стиль "лофт", де наззовні показують оголені труби і прості кольори. Шукала щось для себе в цьому стилі. Виявилось, що в магазинах таких виробів, яких би мені хотілось, немає. Максимум пропонували глиняні горщики з емаллю, які більше підходять до класики. Тоді почала дивитись відео в мережі, як зробити виріб з бетону, щоб підійшов мені по формі, кольору та дизайну", - розповідає дівчина.
Технологія виготовлення горщиків далася складно. Ні сама дівчина ні її родичі не знали, як працювати з цим будівельним матеріалом.
"Бетон для своїх виробів змішувала на кухні, а форми для заливки робила з упаковок з-під дитячих іграшок. Перші горщики покривали лаком, але вони тріскалися, тому переробляла й вдосконалювала. Навіть довелося записатися на курси по бетонних виробах. Заливала їх у форми, які мала вдома і постійно практикувала. Коли мала вже більше десятка виробів, виставила їх у онлайн магазин. Кожен тоді коштував близько 35 гривень. Дуже здивувалася, коли розкупили майже всю партію горщиків за кілька днів", - пригадує Дана.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фермер розповів, як заробляє 2 тисячі гривень щодня
У справу жінка вклала близько 2 тисяч гривень. На них закупила форми для виливання бетону і оплатила навчання. Тепер її горщики не тріскаються і дуже легкі, але технологію Дана вдосконалює і далі. Ціни на вироби довелося збільшити, бо тепер використовує професійні форми, тому ціна починається від 80 гривень.
"Постійно вкладаю гроші у розвиток "Майстерні". Змінюю колір бетонних виробів, планую додати пігмент і зробити їх цікавішими. У свої горщики висаджувала спершу лише кактуси. Пізніше почала експерементувати з цілими композиціями і оздоблюю приміщення, як дизайнер. Маю замовлення на кафе і ресторани у Києві, оздоблюю будинки., робимо аксесуари для компаній. Якось порахувала і зрозуміла, що моя справа приносить стільки ж грошей, як робота в офісі. А працювати так цікавіше, бо тут займаюсь творчістю, яка мені подобаєтся.
Перший підприємець отримав рефінансування кредиту під 0% у рамках програми "Доступні кредити 5-7-9%".
Приватбанк рефінансував підприємцю кредит на 1,1 млн грн під 0% до кінця березня 2021 року, повідомила пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.
Коментарі