Газпромбанк зацікавився українськими інвестиційними проектами зі спорудження терміналу з прийому і регазифікації зрідженого природного газу (LNG-терміналу) і продовження будівництва Міської кільцевої дороги навколо Києва.
Про це говориться в повідомленні Державного агентства України з інвестицій та управління національними проектами (Держінвестпроект).
"Під час особистих зустрічей представник Газпромбанку проявив особливу зацікавленість до проектів "LNG-термінал" і "Кільцева дорога". Можливість їх фінансування планується обговорити з представниками банку вже найближчим часом", - цитуються в повідомленні слова директора департаменту міжнародного співробітництва Держінвестпроекту Ігоря Жовкви після презентації інвестиційних можливостей України в Москві 2 жовтня.
За його словами, Україна має намір отримувати через LNG-термінал зріджений природний газ азербайджанського походження, але існують варіанти співпраці й з іншими країнами, які є традиційними постачальниками зрідженого газу.
Роад-шоу нацпроектів буде проведено в 15 містах найбільших фінансових центрах світу. Українська делегація представить інвестпроекти України в містах Європи, Азії, Близького Сходу, Північної та Південної Америки і презентує нацпроекти "LNG-термінал", "Олімпійська надія-2022", "Чисте місто", "Відкритий світ", "Повітряний експрес", "Зелені ринки", "Технополіс" та "ІнтерМедікалЕкоСіті". Стартувало роад-шоу 26 вересня в Парижі (Франція) і вже також пройшло в Мюнхені (Німеччина) та Варшаві (Польща).
Нагадаємо, будівництво LNG-терміналу в Україні розділене на два етапи. На першому етапі (запуск - 2016 рік) буде задіяно судно-термінал потужністю 5 млрд куб.м. газу на рік. На другому етапі (запуск - 2018 рік) буде побудований наземний термінал потужністю 10 млрд куб.м. газу на рік.
У рамках першого етапу будуть проведені днопоглиблювальні роботи (за рахунок коштів, залучених ДП "LNG-термінал" під державні гарантії, вартість - EUR121 млн), побудовано з'єднання з газопроводом середнього тиску протяжністю близько 10 км (за кошти ДК "Укртрансгаз"), встановлено орендоване судно-термінал.
На другому етапі, крім споруди наземного терміналу (за кошти консорціуму інвесторів, вартість - EUR735 млн), необхідно побудувати з'єднання з газопроводом високого тиску (схема фінансування обговорюється, вартість - EUR113 млн).
Проект передбачає будівництво СПГ-терміналу в районі м. Южний поруч з нафтовим терміналом ПАТ "Укртранснафта" і МТП "Південний".
Коментарі
5