неділя, 02 червня 2019 11:27

Фермери за гроші дозволяють покупцям збирати урожай

Фермери за гроші дозволяють покупцям збирати урожай
У США набуває популярності агротеймент: фермери за гроші дозволяють покупцям збирати урожай

У Сполучених Штатах набуває популярності спосіб дозвілля з назвою агротеймент. Американці платять гроші за те, щоби попрацювати на чужому полі.

Один з власників ферми вивозить у поле підводою – він займається цим не перший десяток років. "Двадцять шість років ми нею володіємо", - каже Марк Зоршмідт. За полуницею достигають черешні, персики, ожина, яблука, але свій врожай фермер на продаж не везе – покупці приїздять самі. "Агротеймент – це такий вид дозвілля, коли люди збирають свої овочі, фрукти чи ягоди власноруч", - пояснює власник ферми. "За вихідні в нас буває до трьох тисяч людей", - додає менеджер ферми Марк Дьюї.

Щоб власноруч попорпатися в полі, платять по десять доларів за вхід, дітям - знижка, пише tsn.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фермер розповів, скільки має коштувати українська полуниця

Жодних інструкцій, випускаючи в поле, не дають – можна лише збирати, а можна й одразу їсти. Ціну з'їденої полуниці просто закладають у вартість вхідного квитка. "Збирати собі їжу власноруч – це весело, зовсім не те, що купляти в магазині", - кажуть клієнти. "Чудовий досвід, прекрасний досвід разом з родиною!", - кажуть американці з міст.

У такого бізнесу одразу кілька переваг: не треба витрачати грошей на зберігання, транспорт і сезонних робітників – агротейментових ферм в одній лише Вірджинії кілька десятків. Втім, без збитків не обходиться. "Наприклад, ми намагалися вирощувати спаржу – знаєте, як збирати спаржу? Її треба зрізати з самого знизу, тоді вона знову росте. Але знизу вона цупка, тож люди часто ріжуть вершечки. І тоді все, що залишилося, гниє на полі – доводилося нам самим потім прибирати", - каже менеджер.

Прилавки українських ринків заполонили ранні полуниці. Поки що ягоди дорогі, але знавці прогнозують, що вже за днів десять ціна впаде вдвічі. Полуниці везуть переважно з півдня країни – Одеської, Херсонської та Запорізької областей. На Закарпатті через сезон дощів неврожай. Рання ягода небезпечна надмірним вмістом пестицидів. Запах хімікатів, нерівномірний окрас та випуклі вічка полуниці – усе це має насторожити покупця. "Полуницю після збору треба зберігати не більше двох діб, тому що потім нітрати перетворюються в нітріти. Нітріти – це досить токсична речовина для всіх органів, особливо нервової системи. Ягода взагалі повинна реалізуватись на ринку один день", - зауважує завідувач лабораторії Володимирського ринку в Києві Галина Климчук.

Зараз ви читаєте новину «Фермери за гроші дозволяють покупцям збирати урожай». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути