Європейська комісія чекає від російської сторони реакції на пропозицію стати третьою стороною в газових переговорах між Києвом і Москвою.
Про це повідомив європейський комісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер.
Він підтвердив інформацію про те, що лист з такою пропозицією був направлений міністру енергетики РФ Сергію Шматку.
"Це була пропозиція з нашого боку (стати учасником переговорів. - ред.)", - конкретизував єврокомісар.
Оттінгер негативно відповів на питання, чи отримала Європейська комісія якусь реакцію від російської сторони.
"Ще ні, але ми перебуваємо в постійному контакті і ми отримаємо відповідь у найближчі дні", - зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перехід з газу на вугілля: Україна ризикує "вилетіти" з Кіотського протоколу
За інформацією джерел, аналогічний лист було направлено і на адресу міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка. Співрозмовники в Європейській комісії стверджують, що у відповіді Київ підтримав таку пропозицію і висловив вдячність.
Європейська комісія може стати стороною переговорного процесу тільки в разі згоди двох сторін - Києва і Москви.
Оттінгер підтвердив, що під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі він провів зустріч з Бойком, в ході якої український міністр запевнив єврокомісара в тому, що буде інформувати Брюссель про перебіг "газових" переговорів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Газпром" може запропонувати за українську "трубу" лише $2 мільярди - експерт
Нагадаємо, в коментарі, поширеному 13 січня в Брюсселі за результатами телефонної розмови Оттінгера з Бойком, повідомлялося, що Європейський Союз наполягає на тому, що будь-які результати, досягнуті під час переговорів між Києвом і Москвою, повинні гарантувати дотримання українською стороною зобов'язань, узятих при вступ до Енергетичного співтовариства.
"Міністр запевнив комісара, що результати цієї дискусії будуть гарантувати безперебійні поставки російського газу в ЄС. Європейський комісар підкреслив, що будь-які домовленості з Росією повинні гарантувати повну повагу Україною зобов'язань, взятих при вступі до Договору Енергетичного співтовариства. Це - життєво важливо як для енергетичної безпеки, так і незалежності України, а також у зв'язку з тим, що на цих зобов'язаннях базується енергетична частина Угоди про асоціацію Україна-ЄС", - йдеться в коментарі.
Європейська комісія стверджує, що ЄС готовий, "якщо того побажають Україна і ЄС, вступити в тристоронні консультації щодо газотранспортного транзиту в будь-який час".
Коментарі
1