Відкриті консультації з громадськістю ЄС про перегляд використання ртуті в продукції почнуться з ініціативи Європейської комісії (ЄК).
"Ртуть є серйозною небезпекою для довкілля та здоров'я людини, і в ЄС ми пройшли довгий шлях з її обмеження. Але ризики існують і сьогодні. Тепер нам потрібно розглянути сфери застосування ртуті в ЄС, такі як зубна амальгама, а також експорт продуктів з додаванням ртуті. Ми прагнемо нульового забруднення і демонструємо це на всіх фронтах", - заявив член ЄК з питань довкілля Віргініюс Сінкявічюс. Про це повідомляє "Інтерфакс -Україна".
В ЄС вже існує політика зниження ризику впливу ртуті на людей та довкілля. При цьому відповідне законодавство охоплює майже всі аспекти використання ртуті.
Проте значна кількість ртуті, як і раніше, застосовується в ЄС, переважно в стоматологічній амальгамі, і ще в такій продукції, як освітлювальні чи вимірювальні прилади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Купити вживані шини | Переваги придбання б/у шин
"Оскільки забруднення ртуттю є стійким, таке тривале використання сприяє її накопиченню у довкіллі, зокрема в продуктах харчування. Перегляд чинних правил сприятиме здійсненню європейської програми Zero Pollution зі створення екологічно чистого середовища, заявленого у "зеленому курсі" ЄС", - пояснюють у Брюсселі.
Єврокомісія пропонує громадянам та зацікавленим сторонам висловити свою думку, яка "допоможе оцінити ефект, пов'язаний з можливою поетапною відмовою від стоматологічної амальгами, а також доступність і вартість безртутних альтернатив".
Україна теж відчує наслідки безртутного виробництва в ЄС. Передбачається, що в ході консультацій буде розглянута заборона на виробництво в ЄС та експорт деяких продуктів з додаванням ртуті, вже заборонених до розміщення на внутрішньому ринку ЄС.
Консультації триватимуть до 3 травня 2022 року, повідомила Єврокомісія.
$50 млрд - таким буде фонд МВФ на для кредитування країн із низьким і середнім доходом для боротьби з кліматичними змінами.
Мета фонду - допомогти країнам з низьким доходом і вразливим країнам із середнім рівнем доходу з ВВП на душу населення менше ніж $12 тис. на рік підвищити стійкість до ризиків платіжного балансу й забезпечити стале відновлення.
Під ці критерії виплат МВФ підпадає й Україна.
Коментарі