середа, 09 лютого 2022 11:12

Європа планує поетапно відмовлятися від ртуті. Україна теж відчує наслідки

Європа планує поетапно відмовлятися від ртуті. Україна теж відчує наслідки
Ртуть є серйозною небезпекою для довкілля та здоров'я людини.Фото:unsplash.com

Відкриті консультації з громадськістю ЄС про перегляд використання ртуті в продукції почнуться з ініціативи Європейської комісії (ЄК).

"Ртуть є серйозною небезпекою для довкілля та здоров'я людини, і в ЄС ми пройшли довгий шлях з її обмеження. Але ризики існують і сьогодні. Тепер нам потрібно розглянути сфери застосування ртуті в ЄС, такі як зубна амальгама, а також експорт продуктів з додаванням ртуті. Ми прагнемо нульового забруднення і демонструємо це на всіх фронтах", - заявив член ЄК з питань довкілля Віргініюс Сінкявічюс. Про це повідомляє "Інтерфакс -Україна".

В ЄС вже існує політика зниження ризику впливу ртуті на людей та довкілля. При цьому відповідне законодавство охоплює майже всі аспекти використання ртуті.

Проте значна кількість ртуті, як і раніше, застосовується в ЄС, переважно в стоматологічній амальгамі, і ще в такій продукції, як освітлювальні чи вимірювальні прилади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Купити вживані шини | Переваги придбання б/у шин

"Оскільки забруднення ртуттю є стійким, таке тривале використання сприяє її накопиченню у довкіллі, зокрема в продуктах харчування. Перегляд чинних правил сприятиме здійсненню європейської програми Zero Pollution зі створення екологічно чистого середовища, заявленого у "зеленому курсі" ЄС", - пояснюють у Брюсселі.

Єврокомісія пропонує громадянам та зацікавленим сторонам висловити свою думку, яка "допоможе оцінити ефект, пов'язаний з можливою поетапною відмовою від стоматологічної амальгами, а також доступність і вартість безртутних альтернатив".

Україна теж відчує наслідки безртутного виробництва в ЄС. Передбачається, що в ході консультацій буде розглянута заборона на виробництво в ЄС та експорт деяких продуктів з додаванням ртуті, вже заборонених до розміщення на внутрішньому ринку ЄС.

Консультації триватимуть до 3 травня 2022 року, повідомила Єврокомісія.

$50 млрд - таким буде фонд МВФ на для кредитування країн із низьким і середнім доходом для боротьби з кліматичними змінами.
Мета фонду - допомогти країнам з низьким доходом і вразливим країнам із середнім рівнем доходу з ВВП на душу населення менше ніж $12 тис. на рік підвищити стійкість до ризиків платіжного балансу й забезпечити стале відновлення.
Під ці критерії виплат МВФ підпадає й Україна.

Зараз ви читаєте новину «Європа планує поетапно відмовлятися від ртуті. Україна теж відчує наслідки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути