Європейський союз планує скасувати пільги десяткам країн в рамках реформи торгової системи, запропонованої 10 травня європейським комісаром з торгівлі. У той же час, ЄС зосередиться на підтримці бідніших країн.
Росія, Бразилія, Аргентина, Саудівська Аравія і багато інших порівняно успішних країн, що розвиваються, перестануть отримувати пільгові митні тарифи відповідно до плану, який повинен схвалити Європарламент та 27 країн Європейського союзу. Відповідно менші економіки, як у Пакистані й Україні, можуть отримати більше преференцій.
"Глобальний економічний дисбаланс сильно змістився за останні десятиліття. Митні тарифи у рекордних мінімумах. Якщо ми надаємо пільгові тарифи в цьому конкурентному середовищі, більшість пільг повинні бути спрямовані тим, хто найбільше потребує", - сказав єврокомісар з торгівлі Карел де Гюхт.
Відповідно до плану, реформа торгової системи завершиться в 2014 році. Він відображає прагнення ЄС захистити свою промисловість від орієнтованих на експорт економік і в той же час використовувати торгівлю як інструмент зовнішньої політики.
ЄС кілька разів продовжував торгові пільги для країн, що розвиваються в рамках Загальної системи преференцій, введеної в 1971 році. У 2008 році Європа надала пільги бідним країнам на 6 тис. найменувань продукції, дозволивши їм заощадити всього близько 3 млрд євро.
Коментарі