Енергозатратні цукрозаводи Вінниччини потрібно відправити на металолом
Таку думку висловив сьогодні під час прес-конференції у приміщенні облдержадміністрації голова Вінницької облдержадміністрації Микола Джига.
"Цукроваріння є головною прерогативою Вінницької області. Цього року буде працювати 13 заводів, на сьогодні вже 8 у роботі. Інші запускаються. Урожайність теж висока - 400, а в деяких господарствах і по 500, центнерів з гектара. Так що є підстава вважати, що Вінниччина буде тримати перші місця в агропромисловому комплексі", - запевнив губернатор.
Деякі цукрозаводи у Вінницькій області асоціюються з протестами та мітингами місцевих мешканців.
"Продали заводи, хотіли заробити кошти. Думали, що будуть працювати і отримувати прибуток для населення. Не вийшло, і зараз не зрозуміло, що з цими заводами коється. По великому рахунку, держава не має права втручатись. Єдине, щоб людей не дратувати, слідкуємо за тим, щоб ніяка техніка не заїжджала і не вивозила нічого звідти. Але власник захищений законом. І така ситуація не тільки по Степанівському заводу, але й по Кирнасівському і по Бершадському. Продали Корделівській завод невідомо кому. Зараз там роботу неможливо відновити. Сумніваюсь, що ці заводи зможуть у майбутньому працювати. Якщо у нас заводи 1861 року, то вони технілогічно віджили. Ми запустимо ще 5 заводів потужних, і вони будуть працювати. Всі інші - це металолом. Вони енергозатратні, дорогі в обслуговуванні, - зазначив він.
Як відмітив губернатор, в активному проектуванні зараз знаходяться два сучасних цукрозаводи.
Коментарі