Середньозважена ціна електроенергії в Україні на ринку на добу вперед із 2 до 8 серпня зросла на 19,7%, до 2018,7 грн за МВт-год. Про це повідомило держпідприємство "Оператор ринку".
Зростання електротарифів для промисловості спровокує зростання цін на товари й послуги.
Ринок на добу вперед є головним орієнтиром для всіх сегментів ринку, пише УНІАН.
На внутрішньо добовому ринку в торговельній зоні "Об'єднана енергосистема України" ціна на електроенергію за тиждень зросла на 29%, до 3269 грн за МВт-год.
Зростання цін стало наслідком рішення Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг, про підвищення максимальних граничних цін продажу електрики.
Середньозважена ціна електричної енергії в торговій зоні "Бурштинський острів" становила 1647,46 грн за МВт-год. Тут виробляють електроенергію для Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей.
2 серпня на ринку на добу вперед у торговельній зоні "Об'єднана енергосистема України" ціна на електроенергію досягла нового максимуму за час роботи нового ринку електричної енергії - 2578,5 грн за МВт-год.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тариф на електроенергію пропонують знизити – де візьмуть гроші
Зростання цін на оптовому ринку електричної енергії найбільше відбивається на промислових підприємствах. Це робить їхню продукцію на міжнародній арені неконкурентоспроможною.
Підвищення цін на електроенергію для населення. Зараз тариф на рівні 1,68 грн за кВт-год.
Це рішення винятково політичне, з економікою не має нічого спільного. Просто не встигли підготувати варіант, який би влаштував усіх учасників переговорного процесу.
Коментарі