Україна у 2013 році експортувала вже 16 млн тонн зерна. Значить експорт перевищить 21 млн тонн.
Про це під час брифінгу повідомив міністр аграрної промисловості Михайло Присяжнюк.
"Будемо продовжувати розбудову оптових ринків. Важливе питання також розміщення тепличних комплексів, відновлення зрошення. Почали цю роботу біля Каховського каналу. Фінансування в обсязі близько мільярда доларів дасть можливість оновити зрошення овочів більше 800 тис. гектарів сільськогосподарських земель", - сказав він.
На його думку, також важливе питання агролізингу.
"Цього року повинен почати свою роботу земельний банк. Він дасть можливість залучати додаткові кошти. Синхронізація роботи з банком реконструкції та розвитку дасть можливість залучати додаткові кредитні ресурси для аграріїв. І питання про зону вільної торгівлі, ми спільно почали роботу із Європейським союзом, розпочали роботу щодо втілення системи "Хаз" при виробництві продуктів харчування, що дає можливість нам контролювати продукти по всьому ланцюгу їх виробництва. І в будь-якому випадку виробник продуктів харчування буде особисто відповідати за якість", - зазначив Присяжнюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Азаров звалив на "попередників" ще й малі врожаї овочів
Міністр розповів, що Україна проекспортувала 16 млн тонн зернових.
"Якщо ми збережемо такі темпи, то експорт буде достатнім, на високому рівні, експорт буде більше 21 млн – це точно. Обмежень ми не прогнозуємо вводити. Ми забезпечимо цінову ситуацію на зерно внутрішніх потреб, забезпечимо за рахунок інтервенцій державного фонду", - сказав він.
"За період 2011-2012 років приріст виробництва сільгосппродукції становив у середньому 12,8%. У харчовій промисловості – 4%, виробництво зерна становило 47%", - підкреслив міністр.
Він також додав, що "важливо, щоб ми своїми законодавчими ініціативам не нашкодили динаміці розвитку цієї галузі".
"Слава Богу, сьогодні такої тенденції не намічається", - зауважив Присяжнюк.
Коментарі
1