Вимога Міжнародного валютного фонду (МВФ) до України скоротити державний бюджет може бути пом'якшена.
Таку думку сьогодні на прес-конференції висловив генеральний директор Бюро економічних і соціальних технологій Валерій Гладкий.
"У всьому світі інфляція не є основним мірилом макроекономічної стабільності. Головне - це підтримка економічного зростання. При утриманні інфляції до нуля це практично неможливо. 2-3% бюджетного дефіциту в сьогоднішніх умовах, коли у всіх економіках йде накачка грошима, коли пом'якшуються вимоги до бюджетному дефіциту, коли державі необхідно стимулювати зростання великим вкиданням грошей в економіку і великими капітальними видатками бюджету на інвестиції - в цій частині МВФ може піти на поступки", - сказав Гладкий.
Однак він підкреслив, що не варто чекати значного пом'якшення вимог, так як Україна не є ключовим і принциповим позичальником для МВФ.
"А враховуючи, що європейські банки вже встигли вивести фінансування, яке надавалося їх українським "дочкам", українська економіка може залишитися сам на сам зі своїми проблемами і не отримати тієї підтримки з боку МВФ, якщо не буде знайдене взаєморозуміння з ключових питань: тарифи, гнучке курсоутворення, податкова політика", - пояснив Гладкий.
Водночас, за його словами, МВФ виступає за системні зміни в економіці України.
"На різниці тарифів на газ для населення і промисловців в Україні завжди зароблялися великі гроші - записується, що газ поставляється населенню, а насправді він використовується в промисловості. Зруйнувати це порочне коло може тільки приведення тарифів на газ до ринкових показників, з одночасним забезпеченням адресного субсидування малозабезпеченим верствам населення", - зазначив Гладкий.
Нагадаємо, з 27 в Києві розпочала роботу чергова місія МВФ.
Коментарі