Пароль від робочої електронної пошти дає дешевий доступ до широкої клієнтської бази. Вона найперше цікавить "перекупників", розповіла Gazeta.ua експерт компанії "Рекрут Альянс" Ольга Орос.
Згідно з дослідженнями SailPoint , кожен п`ятий співробітник готовий продати пароль від робочої пошти. Компанія провела опитування і з'ясувала, що 44% співробітників великих компаній готові продати пароль від робочої пошти менш ніж за 1 тис. доларів. Людський фактор є слабкою ланкою в інформаційній безпеці фірм та установ, роблять висновки аналітики компанії. Крім того, 65% опитаних зізналися, що використовують той самий пароль для різних робочих облікових записів. Це ще більше знижує рівень інформаційної безпеки.
В Україні купівля і продаж паролів і доступів до різноманітних інформаційних ресурсів популярна в галузі продажів, у туристичному бізнесі та в галузі банківських послуг, а також серед страховиків.
"Найближче до цього дотична професія менеджера з продажів. Найчастіше роботодавець шукає менеджера з досвідом роботи, а отже - зі своєю клієнтською базою", – говорить Ольга Орос.
В Україні роботодавці "купують" бази клієнтів, як правило, разом з фахівцем.
"Відповідно клієнти переходять від послуг однієї компанії до іншої разом з менеджером, з яким почали працювати. Тому в багатьох випадках компанію цікавить саме досвід роботи і напрацьовані контакти майбутнього працівника. Щодо випадків продажу чи купівлі паролів від інформаційних ресурсів конкретно не знаю. Очевидно, в Україні є такі випадки. Однак поки що компанії "купують" бази клієнтів, як правило, разом з спеціалістом", – говорить Орос.
Нагадаємо, раніше повідомлялося українцям буде складніше працевлаштуватися в Польщі.
Коментарі