
Видобуток сланцевого газу є так само ризикованим, як і традиційного.
Таку думку висловив керівник енергетичних програм Центру "Номос" Михайло Гончар у ефірі "Ера-FM".
"Видобуток традиційного, добре відомого нам газу чи нафти є таким же екологічно ризикованим, як і видобуток нетрадиційного газу. Потенційні ризики завжди є у будь-якому виді промислової діяльності. Якщо візьмемо Харківську область, то знаємо, що там здійснювався і здійснюється видобуток газу. На Донеччині - видобуток вугілля. І це в принципі наклало певний відбиток на екологію цих регіонів. Але немає жодних підстав стверджувати, що видобуток нетрадиційного газу має якісь більш серйозні екологічні ризики, аніж те, що нам добре відомо", - сказав Гончар.
За його словами, немає офіційних повідомлень про загиблих від видобутку сланцевого газу.
"У цьому контексті я завжди запитую екологів: назвіть, будь-ласка, офіційну статистику, про кількість загиблих від видобутку нетрадиційного газу в Північній Америці - Сполучених Штатах і Канаді, де практично протягом десятиліття цей газ видобувається у комерційних масштабах. Такої статистики немає: ні офіційної, ні неофіційної", - зазначив Гончар.
Коментарі
12Хоч один адекватний коментар до "сланцевої проблеми".
А не як той ПРиг: "... у США сланцеві свердловини є навіть у дитсадках і школах..."
Да, это не плохая идея, сланец использовать эффективно, но не так как это делают наши власти. Чтобы изучать что-то новое. Это делается постепенно и осторожно, с умом и расстановкой, а не илшь бы быстрее деньги заполучить и экологию территорий, жизнь людей –не брать вообще во внимание!!!!
Этот Гончар на всех круглых столах лабирует Шелл,опубликуйте мнения неподкупных экологов,с тех же гринвидео.
Ну если РУКОВОДИТЕЛЬ такой некомпетентный(читай тупой), то каковы же его подчиненные. И каков тогда результат их работы. "..."У цьому контексті я завжди запитую екологів: назвіть, будь-ласка, офіційну статистику, про кількість загиблих від видобутку нетрадиційного газу в Північній Америці - Сполучених Штатах і Канаді, де практично протягом десятиліття цей газ видобувається у комерційних масштабах. Такої статистики немає: ні офіційної, ні неофіційної". Каково? Это же перл.
Це не експерт, а "незнайка з місяця". Фахівці так не розмовляють. Мабуть сторонню підгулялу людину спитали.
Традиційному видобудку вчили в СРСР на совість, а не як тепер за гроші купують дипломи.
Потрібно не розширювати видобуток, а вчитися економити, та розвиваті інші галузі.
В Швейцарії ні газу, ні вугілля ні наіти не було з роду віку.
Але була голова на плечах.
Вся европа умная,а у нас очередная пэрэмога над здравым смыслом
Какой же подлец этот Гончар. Как можно сравнивать добычу традиционного и сланцевого газа. Польша сланцевым газом наелась по- яйца. Следующая - Украина. Результат будет тот-же. На одну скважину надо от 3 до 5 ТЫСЯЧ ТОНН ВОДЫ. Потом в нее добавляют различные химикаты до 5% по массе, песок, соль и все это закачивают под землю,При выкачке газа эта ядовитая смесь вместе с газом выходит на поверхность и скапливается в накопителях. На 1кв.км надо 3-5скважин -которые работают до года. Потом надо бурить новые. Земля после такой добычи превращается в пустыню.. Недаром сланцевый газ запретили почти во всей Европе. Одна Польша и Украина осталась. Но Польша скоро прекратит это безобразие, а в Украине олигархи срать хотели хотели на народ.
Проблема не в этом. Первые лицензии в Польше были выданы в 2007 году, первая разведочная скважина была пробурена в июне 2010 года. На сегодняшний момент еще ни одна компания не объявила о положительных результатах такого бурения. Более того, в начале лета 2012 года американская ExxonMobil прекратила свою работу по разведке сланцевого газа в Польше. Компания предпочла уйти из Польши и сконцентрироваться на сланцевых месторождениях Северной Америки потому, что найденных объемов запасов было недостаточно для того, чтобы начинать коммерческую добычу.
Германия приостановила в 2013 г. работы по сланцевому газу по соображениям возможного нанесению вреда экологии в густонаселенных районах.
"Добыча ...опасЕН "....моя твоя не понимайт

