Українські нафто- та газовидобувні підприємства з 60-х років минулого століття використовують технологію гідророзриву, яка застосовується при видобутку сланцевого газу.
Про це розповів президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук у ефірі Першого ділового каналу.
"Гідророзрив - це технологія, яка передбачає гідравлічне розламування породи, щоб дати доступ до газу, який міститься ніби в маленьких "комірках". Це слово дуже часто поєднують з російським "взрыв". Але цю технологію використовують українські організації з 60-х років. Наші нафто- і газовидобувні компанії використали її, мабуть, вже тисячі разів", - сказав Тодійчук.
За його словами, екологічні ризики при видобутку сланцевого газу співмірні з видобутком звичайного газу чи вугілля.
"Так, у видобутку сланцевого газу є певні ризики. Але вони не більші, ніж у видобутку звичайного газу, нафти чи вугілля", - сказав Тодійчук.
Нагадаємо, раніше депутати Івано-Франківської обласної ради не дали згоду на видобуток сланцевого газу на Прикарпатті, висловивши 130 зауважень до угоди з компанією Chevron і попросивши Кабінет міністрів врахувати їх.
Коментарі
22