Субсидії - це нормальний інструмент допомоги населенню від держави. Але відсоток такої допомоги не повинен перевищувати 10-15%. Коли по субсидії звертається значно більше населення, то це сигнал для держави - щось не те відбувається. Про це в коментарі Gazeta.ua розповіла Марія Яковлєва, член колегії Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності.
"Перша і найбільша вада нашої системи субсидій - це те, що вона побудована на розрахункових нормах. Коли ви приходите оформляти субсидію, у вас ніхто не питає чи є вдома лічильники, скільки реально споживаєте. Вам нараховують субсидію за надвеликими нормами. Якщо людина принесе свої реальні дані, то її рахунок буде від'ємним", - говорить Марія Яковлєва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки людей втратять субсидію
Система нарахування субсидій потребує негайного перегляду.
"Бо це перевитрати бюджетних коштів. Ці гроші людям не надходять. Вони одразу попадають енергетичним монополістам. Споживач оформив субсидію. Використав 4,4 куби газу. А нарахували по нормі 7,8 кубів. І за них заплатили кошти з бюджету. У монополіста залишається зайвий газ і надмірно перераховані гроші. Закордоном вся допомога адресна. Обов'язково дивляться: в якому типі будинків живеш, склад родини, чому так сталося що не маєте можливості заробити. Низька зарплата, немає роботи чи на утриманні перебувають важкохворі. Багато чинників. В Україні такого немає. У нас діє радянська система: встановили норми, вони занадто завищені. І допомоги як такої немає споживачам, і перевитрата бюджету, і годуємо монополістів", - додала експерт.
Монополії ЖЕКів в Україні більше немає. Кожен будинок може обрати керуючого або найняти керуючу компанію, яка займатиметься його справами.
Коментарі