Європейські банки не повинні підтримувати атомне майбутнє Україні.
Таку думку висловила експерт Національного екологічного центру України Олена Міскун.
"Це будівництво призведе до того, що Україна стане атомно-енергетичним додатком Європи. Проблема захоронення та утилізації радіоактивних відходів у країні ще не вирішена, і коштів від експорту електроенергії ніколи не вистачить на покриття цих витрат", - зазначила експерт.
Поки Європейський інвестиційний банк не приєднався до цього проекту, але ймовірність велика, сказала Міскун, тому що провідні напрямки співробітництва з Україною лежать саме в енергетичній площині. Банк повинен стояти на позиціях Європейського Союзу, який виступає за розвиток відновлюваної енергії та реалізації програм з енергозбереження, додала експерт. Саме цього вимагає сьогодні Україна, а не будівництва нових атомних реакторів або продовження діяльності старих, зазначили в екологічному центрі.
В енергетичній стратегії України, яку також розкритикували екологи, передбачено будівництво 22 нових ядерних реакторів і експлуатація 11 старих блоків. Зараз ЄБРР виділяє мільйони євро для різних проектів, пов'язаних з діючими в Україні АЕС. У банку такі проекти називають "поліпшенням рівня захисту атомних електростанцій". Однак в Україні це розуміють як продовження роботи все старіючих енергоблоків, зазначила Міскун.
Коментарі
1