Зміцнення гривні не пов'язане з майбутніми виборами президента України. Причиною є купівля нерезидентами гривневих державних облігацій та кошти, що надходять від аграрної промисловості.
"Минулого року виборів не було, а гривня зміцнювалася в цих же датах. Гривня - це сезонна валюта і залишатиметься такою поки у нас не буде розвиненого фінансового ринку. До кінця січня-грудня курс падає. Багато грошей в системі, тому що уряд більше витрачає саме в цей період. Але ефект цих грошей локальний і згодом настає пора сезонного зміцнення. До початку весни, коли аграрії діставали свої сумки з доларами і відправлялися готуватися до посівної, додалися надходження від іноземців. Два роки поспіль закорданні інвестори заходять на сотні мільйонів доларів в українські державні облігації в кінці січня - на початку лютого. Так сталося і цього разу" - пояснює у Facebook фінансист Сергій Фурса.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ скасував більше 20 обмежень на валютному ринку
За його прогнозами, зміцнення гривні триватиме до початку літа.
"Зміцнення валюти буде йти до травня-червня. Потім сезонність почне грати в зворотньому напрямку. Нерезиденти будуть фіксувати прибуток. Імпортери поспішать укласти контракти, як вони роблять щороку. І ми побачимо ослаблення гривні. За підсумками 2018 року, гривня зміцнилася на 1%. І незважаючи на всі сезонні гойдалки, залишається стабільною. Це чекає нас і цього разу, якщо не буде форс-мажорів і збережеться співпраця з МВФ".
Національний банк України на 7 лютого встановив курс долара на рівні 26,96 грн. Це на 25 коп. менше, як було вчора. Євро подешевшав на 36 коп. Коштує 30,72 грн. Курс російського рубля - 40 коп.
Коментарі