Ексклюзиви
Субота, 27 лютого 2021 05:30

Дефіцит держбюджету в січні склав 5,7 млрд грн

Дефіцит держбюджету в січні склав 5,7 млрд грн
Запозичення в січні склали 37,34 млрд грн, у тому числі зовнішні - 345 млн грн. Фото з відкритих джерел

У січні в Україні дефіцит держбюджету склав 5,7 млрд грн, у тому числі дефіцит загального фонду - 10,5 млрд грн при запланованих 26,6 млрд грн.

Про це повідомляє Державна казначейська служба. Запозичення в січні склали 37,34 млрд грн, у тому числі зовнішні - 345 млн грн. Погашення в січні були на рівні 23,6 млрд грн, у тому числі за зовнішніми зобов'язаннями - 1 млрд грн, вказала ДКСУ.

У той же час доходи держбюджету склали 66,2 млрд грн, у тому числі в загальному фонді - 57,6 млрд грн при плані в 54 млрд грн. Січневі податкові надходження були перевиконані щодо плану - 55 млрд грн у порівнянні з очікуваними 51,7 млрд грн, що сталося, зокрема, за рахунок внутрішніх податкових надходжень - 41 млрд грн у січні при очікуваних 37,5 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Озвучили суму державного боргу України

Акцизний податок із ввезених на митну територію підакцизних товарів у січні приніс більш як 1 млрд грн при запланованих 0,4 млрд грн. Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування приніс більш як 16 млрд грн проти запланованих 13,7 млрд грн.

Екологічний податок приніс у бюджет 32 млрд грн замість очікуваних у січні 27 млрд грн, свідчать дані ДКСУ. Нарешті, витрати держбюджету в минулому місяці склали 71,5 млрд грн, витрати загального фонду - 68,3 млрд грн при плані в 80,8 млрд грн, свідчить статистика Казначейства.

Загальний борг українських підприємств і фізосіб-підприємців зі сплати єдиного соцвнеску становить 21,6 млрд грн. ФОПи заборгували державі 12,5 млрд грн. Загалом нарахували понад 769 тис. боржників.

Зараз ви читаєте новину «Дефіцит держбюджету в січні склав 5,7 млрд грн». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26403
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути