Для 78% опитаних українців пошук роботи пов'язаний з проблемами і труднощами. Лише кожен п'ятий працевлаштувався без проблем. Водночас є ті, хто не бажає змінювати наявну роботу на невідому дійсність. Якою б перспективною вона не була.
Work.ua зібрав найпоширеніші відмовки, які стоять на шляху до зміни кар'єри.
Мене все одно не візьмуть
Так міркують ті, хто боїться щось змінювати. Вихід із зони вашого комфорту завжди відкриває нові горизонти. Спробуйте хоч раз надіслати резюме на вподобану вакансію. Точно знатимете чи візьмуть вас на роботу.
У мене немає досвіду
Досвід ніколи не береться сам по собі. Його потрібно отримувати. Варто починати з малого — працювати помічником чи стажистом. З часом ви отримаєте необхідний досвід для роботи на більш високій посаді.
Я не знаю, як написати резюме
Сьогодні це не проблема. Існує багато профільних сайтів у мережі інтернет, де спеціалісти розповідають, як писати резюме. Достатньо ознайомитися з порадами і скласти резюме своєї мрії. Головне бажання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найбільш стресові професії
Немає хорошої роботи
Сьогодні роботу можна знайти як через інтернет, так і через центри зайнятості. Крім того, оголошення про роботу часто розміщують у газетах, журналах. Тим паче, у вашому оточенні однозначно є людина, на роботі якої не вистачає персоналу. Знайти роботу - завдання здійсненне для тих, хто дійсно її шукає.
Вік уже не той
Дійсно, з віком знайти нову хорошу роботу складніше, ніж одразу після випуску з інституту. У той же час, це завдання не з розряду нездійсненних. До речі, американська льотчиця Маргарет Рінгенберг в 72 роки облетіла світ.
У мене дуже хороший колектив
Розлучатися з хорошими колегами складно. Але якщо на горизонті з'явилися нові перспективи, варто поставити на ваги хороший колектив і можливість особистого зростання. Змінивши роботу, ніхто не забороняє вам спілкуватися з колишніми колегами. Як бонус ви можете познайомитися з безліччю нових цікавих людей.
Мене не відпустить начальство
Те, що вас цінують на роботі, прекрасно. Однак незамінних не буває. Силою ніхто нікого тримати не буде. Тим більше, якщо повідомите про звільнення завчасно або знайдете собі заміну.
Психологи встановили, що в середньому по світу $95 тис. на рік дозволять людині бути задоволеною життям. Це близько 2,5 млн грн на рік чи 210 тис. у місяць. Вчені вважають, що для емоційної рівноваги достатньо $60 тис. на рік. Водночас середня місячна зарплата в Україні становить 8 777 грн. Це у 15 разів менше рівня "емоційного комфорту" чи майже в 24 рази нижче "рівня щастя".
Коментарі