У 2011 року на обслуговування державного боргу України було витрачено суму, еквівалентну 10 річним бюджетам української науки.
Про це заявив експерт Центру передових правових ініціатив Андрій Дорошенко у ефірі "ЕРА ФМ".
"2011 і особливо 2012 - це роки, на які припадає пік обслуговування державного боргу. Коли в 2008 року в умовах фінансової кризи набиралися борги, то вони були короткострокові. Сьогодні ми підходимо до часу, коли їх потрібно повертати. Наприклад, в 2011 році уряд був змушений повертати 89 мільярдів гривень боргових зобов'язань. Вони пішли фактично на обслуговування процентів, це навіть не тіло кредиту. А 89 мільярдів гривень - це 10 річних бюджетів української науки і фактично річний бюджет української медицини і 6 річних бюджетів української армії", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Готівковий долар подорожчав на 1 копійку, курс євро втратив 7 копійок
Крім того, на його переконання, Україні все ще складно виходити на зовнішні ринки запозичень.
"Сьогодні в усьому світі спостерігається серйозна боргова криза. Якщо ми говоримо про ринок ОВДП, до навіть у такій потужній країн, як США, на сьогоднішній день, за даними американських агентств, 73,8% всіх так званих "казначеєк" Міністерства фінансів викуповується самою ФРС. Тобто американські цінні папери ніхто не купує. Це ж саме спостерігається по Греції, яка сьогодні стоїть практично на межі дефолту, Іспанії, у якої якої рейтинг кредитних свопів наближується до "обмеженого дефолту". Ми як держава, що сильно залежить від кон'юнктури на зовнішніх ринках, є заручниками цієї ситуації", - зазначив Дорошенко.
"Без ціни на газ у нас також не буде нормальної кон'юнктури. І саме ціна на газ значною мірою впливає на негативне сальдо торговельного балансу", - додав він.
Коментарі