Ексклюзиви
Середа, 06 листопада 2019 10:26

Через спробу встановлення фіксованої маржі на продаж сигарет держбюджет вже втратив майже 2 млрд грн

Через спробу встановлення фіксованої маржі на продаж сигарет держбюджет вже втратив майже 2 млрд грн
Компанії-виробники тютюнових виробів вже відкликали акцизні марки на 855 млн. грн. Фото: 1NEWS.COM.UA

Зростає недовиконання доходів держбюджету по тютюновому акцизу. Через так звану "поправку Холодова" компанії-виробники вже відкликали акцизні марки на 855 млн. грн.

Хоча законопроект №1049 із поправкою №8, яка закріплює фіксовану маржу для оптового (7%) та роздрібного (13%) продажу тютюнових виробів, ще не підписано головою Верховної Ради і президентом, але він вже завдав значних збитків державному бюджету.

За даними Держказначейства, за останній місяць різко – на 1 млрд. грн. – зросло недовиконання державного бюджету по тютюновому акцизу.

При плані у 40,83 млрд. грн. з початку року зібрано лише 30,38 млрд. грн. Тобто загальне недовиконання держбюджету по тютюновому акцизу з початку року вже перевищило 10 млрд. грн.

Крім того, окремі виробники через згадану поправку почали зупиняти виробництво тютюнових виробів і відкликати раніше замовлені обсяги акцизних марок.

Так, через так звану "поправку Холодова" British American Tobacco вже зупинила виробництво сигарет на заводі в Прилуках, відкликала 25 млн. попередньо замовлених акцизних марок на суму більш як 505 млн. грн.

Компанія Japan Tobacco International відкликала приблизно 16 млн. акцизних марок на загальну суму 350 млн. грн.

Нагадаємо, обидві компанії входять до переліку ТОП-10 найбільших платників податків України.

Ситуація із сплатою тютюнового акцизу погіршилася настільки, що Державна податкова служба України звернулась до тютюнових компаній з проханням про сплату акцизу раніше, ніж це передбачено податковим законодавством.

23 жовтня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук вже провів зустріч із представниками 4 найбільших виробників тютюнових виробів в Україні, протягом якої було обговорено потенційний негативний вплив зазначеної поправки у разі підписання президентом законопроекту №1049.

Після зустрічі прем'єр-міністр заявив, що компроміс в цьому питанні було знайдено: "Ми знайшли рішення, яке, як ми сподіваємось, буде реалізовано".

Утім, хоча вже минув місяць після прийняття скандального законопроекту, жодного прогресу у вирішенні даної кризи немає. Втрати держбюджету через погіршення ситуації на тютюновому ринку продовжують зростати.

Нещодавно президент України заявив про особисту готовність захищати інвестиції і анонсував понад 70 законопроектів на захист іноземних інвестицій. Утім, компанії, які входять до переліку найбільших іноземних інвесторів України, продовжують зупиняти виробництво через негативний вплив лобістських законодавчих ініціатив.

Зараз ви читаєте новину «Через спробу встановлення фіксованої маржі на продаж сигарет держбюджет вже втратив майже 2 млрд грн». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26738
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути