Нафтогаз України відкликав свої єврооблігації на 500 млн доларів, іноземні експерти бачать в цьому провину уряду.
"Досить неприємно, що Міністерство фінансів/податкове відомство, здається, не знаходять спільної мови з найбільшим державним підприємством... Всі ці розбіжності під час запланованого нового випуску облігацій були ганебними", - говорить старший стратег з ринків Bluebay Asset Management Тімоті Еш, якого цитує "Новое время".
В огляді видання також наводиться думка фінансового директора групи "Нафтогаз" Петера ван Дрила. Він каже, що міжнародні інвестори все більше стурбовані політичною та економічною ситуацією в країні, і що інвестори говорять про "бездоказові звинувачення Державної аудиторської служби України".
Два тижні тому витік інформації з ДАСУ показала, що державна нафтогазова компанія нібито не сплатила податків на $2,6 млрд в минулому році. У п'ятницю комітет з аудиту і ризиків Наглядової ради Нафтогазу виступив зі спростуванням. У понеділок вдень Інтерфакс-Україна опублікував інтерв'ю з головою Державної податкової служби Олексієм Любченко. За його оцінками, несплачені податки Нафтогазу оцінюються в $1,2 млрд.
На наступний ранок після того як угода була відкладена, Інтерфакс-Україна процитував Ван Дрила: "Один інцидент - півбіди, два інциденти переварити вже складно, але коли відбувається ціла низка різних інцидентів, ринок інвесторів тікає подалі... Всі ці погані новини вплинули на рішення міжнародних інвесторів".
Наводячи як приклад відгуки з Лондона і Нью-Йорка, Ван Дрил зазначив, що інвестори Нафтогазу також нагадали, що вони уважно стежать за реформою корпоративного управління, оскільки це критично важливий фактор для розвитку інвестицій в економіку країни. Нагадаємо, 12 жовтня, за тиждень до роудшоу, Амос Хохштайн, єдиний американець в наглядовій раді Нафтогазу, пішов у відставку.
"Компанія була змушена витрачати нескінченну кількість часу на боротьбу з політичним тиском і зусиллями олігархів зі збагачення за рахунок сумнівних угод. Це ознака того, що корупція піднімає свою страшну голову над Україною, і це ми побачили на цьому тижні... Стара тактика використання прокурорів і аудиторів для залякування повернулася", - написав він у прощальному слові, опублікованому в Kyiv Post.
Як раніше повідомлялося, ЗМІ опублікували інформацію про те, що ревізори Держаудитслужби за результатами проведеного аудиту нібито нарахували недоліків і порушень в роботі "Нафтогазу" на 225 млрд гривень, що призвело до прямих втрат компанії на суму понад 75 млрд грн. "Нафтогаз" не згоден з висновками аудиторів і пояснив причини правових колізій, пов'язаних з регулюванням його діяльності. На думку Геннадія Кобаля, директора консалтингової компанії ExPro Ukraine, ситуація зі "зливом" в ЗМІ даних державного аудиту НАК "Нафтогаз України" - це закономірний результат цілеспрямованої атаки проти компанії.
Коментарі