Виконання міжнародних стандартів фінансової звітності та зобов'язання постачати газ приватним особам призвели до скандалу з аудитом НАК "Нафтогаз України".
Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, пише "Економічна правда".
На думку голови НАК, у питанні аудиту є два аспекти.
"Перший аспект – формальний. Я не впевнений, які саме документи потрапили до журналістів. Історія про те, що "Нафтогаз" не мав права нараховувати резерв сумнівних боргів - дуже стара. Вона тягнеться, здається, з 2016 року", - сказав він.
Зі слів Коболєва, в Україні діє закон, який говорить, що компанії, які викликають суспільний інтерес, зобов'язані користуватися міжнародними стандартами фінансової звітності.
"А "Нафтогаз" точно потрапляє в цю категорію. Стандарти говорять, що такі резерви ми повинні нараховувати. Коли компанія так робить, то водночас на суму цього резерву зменшує чистий прибуток. Відповідно, це впливає на дивіденди", - заявив Коболєв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газ для населення: хто з постачальників пропонує найнижчий тариф у жовтні
Другий аспект голова "Нафтогазу" назвав неформальним, але важливим по суті.
"Перед нами існує велика кількість боргів, накопичених різноманітними приватними посередниками, яким "Нафтогаз" був зобов'язаний постачати чи продавати газ, згідно з рішенням уряду. Так звана постанова про покладання суспільних обов'язків - ПСО", - каже Коболєв.
Він пояснює, що, згідно з ПСО, "Нафтогазу" заборгвали десятки мільярдів гривень.
"Ми як сумлінна компанія, яка виконує закон, нараховували цей резерв сумнівних боргів. Зараз ми впритул підійшли до того, щоб ці борги почати гасити, отримавши часткову компенсацію від державного бюджету", - сказав він.
Проти керівництва компанії НАК "Нафтогаз України" порушено кримінальну справу.
Коментарі