Гуртожитки на балансі комунальних та державних підприємств потребують не просто ремонту, а оновлення комунальних мереж, розповів Gazeta.ua керівник правового комітету Асоціації фахівців із нерухомості Юрій Піта.
"Мешканці розцінюють гуртожитки як тимчасове житло і не поспішають вкладатися в ремонт. Насправді все залежать від власника. Кожна територіальна громада по-своєму обслуговує гуртожитки. Однак не так просто передати їх у власність міста. Це має бути передбачено підзаконними і нормативними актами. Треба створити комісію, яка фіксуватиме стан приміщення, передаватиме документацію, перелік зареєстрованих осіб в гуртожитку та договори з ними", - наголошує Піта.
За словами директора дослідницького центру "Інститут міста" Олександра Сергієнка, гуртожитки територіальні громади у власність приймали ще у 2000-их.
"Йдеться про гуртожитки підприємств, які або банкрутіли, або ставали акціонерними товариствами. Було багато скандальних випадків, коли новий власник підприємства намагався примусово виселити людей з гуртожитка, відрізав їм комунальні послуги. Будівлю перероблював під себе", - каже Сергієнко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нерухомість запропонували оцінювати по-новому
Віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал пояснює, що на початку 2019-го заборону на виселення жителів продовжили, доки програма передачі гуртожитків у власність територіальних громад не буде завершена.
Водночас 16 жовтня 2019 року Кабмін схвалив законопроект "Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2020-2021 рік". Це дозволить провести капітальний ремонт житла та покращити умови проживання людей, пояснюють в уряді.
В Україні на 1 січня 2019 року нараховували 4109 гуртожитків. Найбільше розташовано у Києві – 474 гуртожитки. У Харківській області – 367 гуртожитків, Київській – 329, Одеській – 326. На початок року по Україні приватизованими були 82 934 приміщення у гуртожитках.
Коментарі