четвер, 27 лютого 2025 10:15

Банкір спрогнозував курс долара на березень

Банкір спрогнозував курс долара на березень
На особливу увагу заслуговує монетарна політика НБУ. Фото: pixabay.com

Курс наступного місяця очікується в діапазоні 41,8-42,4 грн/долар.

У березні на курсові показники впливатиме низка чинників, розповів начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий, передає "РБК-Україна".

"Серед чинників на особливу увагу заслуговують такі: стратегія НБУ, спрямована на досягнення балансу між попитом і пропозицією (в межах дії режиму "керованої гнучкості"); монетарна політика НБУ, спрямована на подолання інфляційного тиску та зміцнення гривні (можливий черговий перегляд облікової ставки); стан економіки, розвиток основних галузей", - зазначив банкір.

До чинників також відносять:

Рівень експорту та валютного виторгу, що дає можливість наповнювати міжнародні валютні резерви.

Перебіг війни та подолання її наслідків.

Зовнішньополітичні чинники: від обсягу отримуваної фінансової допомоги до пошуку дієвих рішень для припинення війни.

Стан суспільних настроїв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар виросте до 45: експерт пояснив плюси і мінуси такого курсу

На особливу увагу заслуговує монетарна політика НБУ. Вже 6 березня може бути ухвалене рішення залишити облікову ставку без змін (14,5%), або вкотре збільшити її для підтримки гривні та вгамування інфляції (наприклад, до 15-15,5%).

"Від цього можуть залежати поточні курсові зміни. Саме тому ми припускаємо, що у березні офіційний курс коливатиметься в діапазоні 41,8-42,4 грн/долар, що означатиме, що за підсумками першого кварталу курс долара може зрости максимум на 1%. Це є цілком прийнятним та більш-менш очікуваним. Але найголовніше: валютний ринок залишатиметься міцним, завдяки ефективним діям НБУ йому не загрожуватимуть неконтрольовані курсові зміни", - констатував Лєсовий.

Національний банк України на 27 лютого встановив офіційний курс долара на рівні 41,63 грн. Він впав на 10 коп. Євро тим часом подешевшав одразу на 16 коп. і коштує 43,62 грн, повідомляє сайт НБУ.

Зараз ви читаєте новину «Банкір спрогнозував курс долара на березень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути