Україна має намір скоротити обсяги постачання блакитного палива з Росії, впроваджуючи проект з будівництва терміналу для видобутку скрапленого природнього газу на Чорноморському узбережжі.
Нині ціна на скраплений газ удвічі менша за трубопровідний газ.
В умовах газового протистояння з Росією країна знову активно обговорює проекти диверсифікації постачання блакитного палива, і серед пріоритетів – "національний проект" з будівництва термінала на Чорноморському узбережжі.
Микола Азаров пообіцяв старт проекту "LNG-термінала з регазифікації 10 млрд м? скрапленого газу", який оцінюється в $2,5 млрд, ще до кінця поточного року.
Днями ж заступник голови Держагентства з інвестицій та управління національними проектами Віталій Дем'янюк заявив, що за три-чотири тижні завершиться перший етап відбору розробника ТЕО LNG-термінала. Для участі в конкурсі подали заявки дев'ять компаній.
Існує п'ять потенційних місць розташування цього терміналу: наземний LNG-термінал – майданчик біля Одеського припортового заводу в районі порту "Південний" (Одеська обл.); наземний LNG-термінал – майданчик біля нафтового термінала ВАТ "Укртранснафта" в районі порту "Південний"; наземний LNG-термінал у районі м. Очакова (Миколаївська обл.); наземний LNG-термінал у береговій зоні Березанського лиману (Миколаївська обл.); офшорний LNG-термінал у районі м. Одеси (у відкритому морі).
Коментарі
1