Київський апеляційний господарський суд підтвердив рішення суду нижчої інстанції про розрив договору купівлі-продажу 68,01% акцій ВАТ "Запорізький алюмінієвий комбінат" (ЗАлК) і повернення зазначеного пакета державі.
Про це повідомила прес-служба Генеральної прокуратури.
Позов ініціювало саме відомство.
"Постановою апеляційного суду від 23 травня відмовлено в задоволенні апеляційної скарги ПАТ "ЗАлК" та залишено в силі рішення господарського суду Києва від 22 березня 2012 року, яким позов Генеральної прокуратури України задоволено", - зазначено в повідомленні.
Генпрокуратура також зазначила, що за її клопотанням суд вжив заходів щодо забезпечення позики, однак не уточнила, які саме.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна хоче продати Китаю 3 мільйони тонн кукурудзи
Нагадаємо, після рішення суду першої інстанції Об'єднана компанія (ОК) "Русал" російського бізнесмена Олега Дерипаски зазначала, що рішення суду не набувало чинності, завод як і раніше належить "Русалу", про передачу акцій державі не йдеться.
"ЗАлК" раніше був єдиним в Україні виробником первинного алюмінію, виробляв близько 100 тис. тонн алюмінію на рік.
Власником "ЗАлКу" у 2004 році стала російська група "СУАЛ", а в 2007-му комбінат перейшов під контроль ОК "РусАл", створеної при злитті алюмінієвих і глиноземних активів ВАТ "РусАл", "СУАЛа" і швейцарського трейдера Glencore. "РусАлу" в Україні також належить Миколаївський глиноземний завод (МГЗ).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Договір між покупцем і забудовником може бути цікавіший за звичайну іпотеку - банкір
"РусАл" пояснював зниження виробництва його нерентабельністю через високі тарифи на електроенергію, пропонуючи ввести спеціальний тариф для підприємства. У його відсутність 26 квітня 2011 ЗАлК повністю зупинив випуск первинного алюмінію.
Глава Фонду держмайна Олександр Рябченко в квітні цього року називав безперспективною позицію "РусАла" "не виконувати зобов'язання і тільки судитися". За його словами, "треба вийти на новий, реальний договір, що інвестор бере на себе зобов'язання і як він введе ЗАлК в експлуатацію".
Коментарі