Президент Віктор Янукович підписав закон №4650-VI "Про особливості приватизації вугледобувних підприємств".
Про це повідомила прес-служба глави держави.
Відповідно до закону, особливими умовами приватизації вугледобувних підприємств є: продаж всіх акцій, що належать державі (без збереження у державній власності пакетів акцій) у статутних капіталах акціонерних товариств, утворених в процесі приватизації або корпоратизації державних вугледобувних підприємств; введення мораторію на примусову реалізацію майна об'єктів приватизації шляхом зупинення виконавчого провадження та мораторію на порушення справ про банкрутство за об'єктами приватизації, по яких прийнято рішення про приватизацію, але не більше трьох років з моменту завершення приватизації; переоформлення на покупця (інвестора) об'єкта приватизації діючих спеціальних дозволів на видобуток корисних копалин без проведення аукціону.
До об'єктів приватизації належать: вуглевидобувні підприємства як єдині майнові комплекси; шахти як єдині майнові комплекси; розрізи як єдині майнові комплекси; акції, що належать державі у статутних капіталах акціонерних товариств, утворених в процесі приватизації або корпоратизації державних вугледобувних підприємств. Приватизація відповідних об'єктів здійснюється шляхом продажу на аукціоні, продаж на інвестиційному конкурсі або ж іншими способами передбаченими законодавством з питань приватизації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Середня пенсія інвалідів ВВВ перевищила 3 тисячі гривень - Пенсійний фонд
Порядок проведення аукціону з продажу єдиних майнових комплексів, пакетів акцій акціонерних товариств затверджується Кабінетом міністрів.
Переможцем аукціону визнається учасник, який запропонував найвищу ціну за об'єкт приватизації і підписав узгоджений суб'єктами приватизації договір купівлі-продажу єдиного майнового комплексу або пакета акцій акціонерного товариства.
У разі якщо аукціон не відбувся через відсутність покупців, державний орган приватизації має право оголосити аукціон вдруге зі зниженням початкової ціни об'єкта приватизації на 30%. Якщо аукціон не відбувся вдруге, державний орган приватизації має право оголосити аукціон втретє із зниженням початкової ціни об'єкта приватизації на 50%.
Крім того, справи про банкрутство вугледобувних підприємств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію відповідно до закону "Про особливості приватизації вугледобувних підприємств", не порушуються протягом трьох років з моменту завершення приватизації. Відносно таких підприємств на такий же термін припиняється виконавче провадження.
Верховна Рада України прийняла відповідний закон 12 квітня.
Коментарі
14