В ході саміту ООН з питань клімату, Світова коаліція за 100% відновлюваної енергетики (The Global 100% Renewable Energy Coalition) закликала національні уряди взяти зобов'язання щодо цілей і стратегій досягнення такого показника.
"Комунікація, доведення актуальності і доцільності 100% відновлюваної енергетики є ключовим для виходу з кліматичного "глухого кута", йдеться у спільній заяві коаліції.
Члени коаліції, серед яких Світова вітроенергетична асоціація (WWEA), Світова біоенергетична асоціація (WBA) та Інститут Фраунгофера із сонячних енергосистем (ISE), розкритикували "тривалу стагнацію кліматичних переговорів" і заходів з подолання кліматичної кризи.
"Зростання цього світового руху свідчить, що перехід до 100% відновлюваної енергетики є переважно політичним, а не технічним викликом. Необхідні технології та знання існують вже сьогодні", заявив Штефан Гзенгер, генеральний секретар WWEA.
Відновлювана енергетика в нашій країні останні три роки розвивається інтенсивніше, ніж традиційна. Тим не менш, частка вітряних, сонячних і електростанцій на біомасі у виробництві електроенергії все ще не перевищує 1%. У виробництві теплової енергії, а також на транспорті ситуація аналогічна.
Однак ситуація незабаром має покращитися і у нас - Україна при приєднанні до Європейського енергетичного співтовариства взяла на себе зобов'язання збільшити частку поновлюваних джерел у кінцевому споживанні енергії до 11% до 2020 року.
Коментарі