середа, 18 жовтня 2017 21:10

Як знайти роботу після зміни професії: поради експертів

Як знайти роботу після зміни професії: поради експертів
Спалювати мости і звільнятися з набридлої роботи, і лише після цього шукати нову – не дуже успішна стратегія. Хоча б тому, що ви сидітимете без грошей, доки шукатимете себе і знову працевлаштуєтеся, - кажуть експерти. Фото: відкриті пошукові мережі

Роботу треба міняти розважливо і вдумливо. Визначитись із перевагами, недоліками старої та з побажаннями до майбутньої роботи. Я не прибічник теорії "кидай усе та змінюй життя з понеділка", каже HR-експерт сайту rabota.ua Тетяна Пашкіна.

Вона розповіла Gazeta.ua, на що варто звернути увагу людям, які змінили професію і шукають нову роботу.

1. Змінюйте сферу діяльності розважливо

"Спалювати мости і звільнятися з набридлої роботи, і лише після цього шукати нову – не дуже успішна стратегія. Хоча б тому, що ви сидітимете без грошей, доки шукатимете себе і знову працевлаштуєтеся.

Куди логічніше, зайнятися пошуком нового місця роботи, не залишаючи старе. Тоді у випадку невдачі у чомусь новому – у вашому житті не відбудеться катастрофи", - каже Тетяна Пашкіна.

2. Почніть із фрілансу або підробітку у вільний час.

"Якщо є можливість постажуватися чи розпочати перехід у нову сферу діяльності – з роботи на фрілансі - це було б ідеально. Так ви зможете на власному досвіді зрозуміти, наскільки підходить те чи інше заняття, чи дає саме те, чого ви очікували. Якщо ні - не біда, бо завжди можете спробувати що-небудь інше", - каже експерт.

3. Проаналізуйте ринок праці: чи затребувана ваша нова професія

"Важливо розуміти - наскільки ваша діяльність може бути прогресивною і перспективною. Вам може подобатися друкувати на машинці, бо в неї приємний гуркіт і запах. Але треба чітко розуміти, що це нікому, крім вас, не потрібно і точно не принесе заробітку.

Якщо ви хочете заробляти новою професією на життя, а не, щоб вона була тільки в якості хобі - треба зважати, наскільки ринок праці готовий вам за це платити", - радить Тетяна Пашкіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Служба зайнятості назвала професії, які користуються в Україні найбільшим попитом

4. Пройдіть тести, щоб визначити, яка сфера вам підходить найбільше

"Сядьте у тихому місці, де ніхто не заважатиме. І максимально чесно дайте відповідь на запитання: "Чим я готова чи готовий займатися навіть, якщо мені за це не платитимуть гроші?" Якщо є якесь заняття, яке дарує вам настільки велике задоволення, що не потрібна зарплатня, - це і є той напрямок, в якому варто рухатися і розвиватися.

У цій сфері ви будете найбільш ефективні. Тому що, коли людина натхненна, вона працює на 120 відсотків, постійно освоює нові напрямки. Слідкує за тенденціями, розвивається. А якщо вона не любить те, чим займається, то й працюватиме, спустивши рукава. Успішність і продуктивність будуть низькими", - додає експерт.

5. Визначте основні критерії омріяного вами місця роботи

"Перед тим, як підкорювати нову сферу діяльності, зважте для себе: на що ви готові, а на що - ні. Розпишіть все, чим займаєтесь на теперішньому місці роботи і окремо запишіть, що вам там подобається, а що - дратує. Може виявитися, що можете і далі бути, до прикладу, журналістом, але не в газеті, а на телебаченні. Іноді просто варто змінити ракурс у тій самій сфері.

Сформулюйте чіткий перелік побажань та критеріїв нового місця роботи. Вирішіть для себе, в якій саме організації чи компанії хотіли б працювати. Не забудьте про резюме. Після цього використовуйте всі можливі джерела та шляхи пошуку: від зв'язків серед друзів та знайомих до соціальних мереж із спільнотами з працевлаштування та спеціалізованих сайтів пошуку роботи", - говорить експерт.

Від 10 тис. грн платять спеціалістам транспортної логістики, завідувачам складів, фінансистам, аналітикам, головним бухгалтерам на підприємствах. Таку ж зарплатню отримують працівники нафтогазового сектора, проектувальники будинків, менеджери з реклами, кухарі в ресторанах. Працюючи монтажниками веж, буровиками, водіями цементовозів чи агрегатів можна отримувати понад 20 тис. грн.

Зараз ви читаєте новину «Як знайти роботу після зміни професії: поради експертів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути