Вівторок, 24 листопада 2020 17:11

Як правильно укласти договір про оренду житла

Як правильно укласти договір про оренду житла
Наймодавець повинен попередити наймача про розірвання договору не пізніше ніж за два місяці. Фото: unsplash.com

Українці шукають квартири через інтернет-сторінки з пошуку житла, друзів, знайомих або через посередника. Але, щоб уникнути неприємностей, житло варто орендувати відповідно до норм законодавства та укладенням певного договору.

У договорі детально прописують умови, вартість і терміни, інформацію про учасників угоди, права та обов'язки наймача і наймодавця, гарантії, підстави для дострокового розірвання і фінансові зобов'язання, розповідає пресслужба Міністерства Юстиції.

Також, там мають бути вказані особи, які проживатимуть разом із наймачем. Вони набувають рівних із ним прав та обов'язків щодо користування житлом. Відповідальність за порушення умов договору цими особами несе наймач. Якщо наймачів житла кілька, їхні обов'язки за договором є солідарними.

Договір укладається на певний строк. Якщо строк не встановлений, він автоматично вважається укладеним на 5 років. У разі завершення терміну наймач має переважне право укласти договір на новий строк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оренда житла: що найбільше впливає на ціну

Наймач житла має право у будь-який час відмовитися від договору найму. Зробити це можна за згодою осіб, які проживають разом із ним, та письмово попередивши про це наймодавця за 3 місяці.

Якщо наймач звільнив помешкання без попередження, наймодавець має право вимагати від нього плату за користування житлом за 3 місяці.

Договір найму житла може бути розірваний за рішенням суду на вимогу наймодавця в разі:

- невнесення наймачем плати за житло за 6 місяців, якщо договір не встановлює триваліший строк, а при короткостроковому наймі – понад 2 рази;

- руйнування або псування житла наймачем або іншими особами, за дії яких він відповідає.

Договір може бути розірваний на вимогу наймодавця в разі необхідності використання житла для проживання самого наймодавця та членів його сім'ї.

Наймодавець повинен попередити наймача про розірвання договору не пізніше як за 2 місяці.

Якщо наймач житла або інші особи, за дії яких він відповідає, використовують житло не за призначенням або систематично порушують права та інтереси сусідів, наймодавець може попередити наймача про необхідність усунення цих порушень.

До Нового року залишилося трохи більше місяця, тож українці вже почали бронювати житло на свята. Однак не всі оголошення про оренду справжні.

Зараз ви читаєте новину «Як правильно укласти договір про оренду житла». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 25923
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути