Під час перших 3 тижнів карантину середньодобове споживання електроенергії в Україні зменшилося на 7,2%, порівняно з аналогічним періодом 2019 року.
У березні зниженню споживання струму сприяло потепління. А у квітні - зниження ділової активності.
Найбільшим споживачем електроенергії в Україні є промисловість. Вона використовує майже половину виробленого струму. Другим великим споживачем є населення, на яке припадає понад третина обсягу, пише "Економічна правда".
Комунальна сфера, транспорт, сільське господарство, будівництво та інші непромислові споживачі використовують решту енергії.
Як зазначають в Укренерго, на 21% менше струму витратили в машинобудівній галузі, на 17% - у транспортній, на 13% - у металургійній. Рівень споживання населенням зменшився лише на 1%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На що українці витрачають найбільше грошей
З 12 травня, після послаблення карантину, тенденція до зниження споживання електроенергії призупинилася. Однак збільшення споживання було несуттєвим.
У травні середньодобове споживання струму зменшилося на 4,9%. Найбільший спад показали транспортний сектор - 27%, машинобудівна галузь - 18,1%, комунально-побутові підприємства - 14,8%, харчова та переробна промисловість - 8,4%, металургія - 8,1%.
При цьому витрати електроенергії населенням зросли на 6,2%. В хімічній промисловості зросло споживання на 10%. У червні загальне середньодобове споживання зменшилося на 6,6%.
За прогнозами Мінекоенерго, 2020 року зменшення споживання електроенергії в Україні становитиме 9,5%.
Тарифи на електроенергію для населення не підвищуватимуть.
"Я хочу заспокоїти наше населення, яке має затверджений тариф на електроенергію. Він незмінний вже з 2017 року. І, як вже неодноразово наголошував прем'єр-міністр, ніхто не готує рішення щодо підвищення цього тарифу", - сказала виконувачка обов'язків міністра енергетики Ольга Буславець.
Коментарі