Останнім часом почастішали випадки, коли колектори телефонують людям. Кажуть, що ті є поручителями за кредитом і вимагають повернути борги, розповів Gazeta.ua адвокат Ростислав Кравець.
"Щоб не стати жертвою шахраїв, у колекторів одразу треба просити показати документи, які підтверджують, що ви є поручителем за кредитом. Якщо таких не надають, грублять та вимагають грошей, як це зазвичай відбувається, звертайтеся до правоохоронних органів. Колекторів можуть притягнути до кримінальної відповідальності за статтею "вимагання ", - пояснює Кравець.
За словами адвоката, дзвінки та погрози припиняються, коли постраждалі звертаються із заявою до правоохоронців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колекторам заборонили викупляти кредити: подробиці
"Вашу справу вестиме слідчий. Його контакти повідомлять у правоохоронних органах. Я радив би дзвінки від колекторів переадресовувати на телефон слідчого. Шахраї за день дістануть його і той одразу відкриє кримінальне провадження", - говорить він.
Наголошує, що поручителем без згоди стати не можливо. Для цього потрібно укласти спеціальну угоду – договір поруки. Без неї будь-які вимоги колекторів не законні.
В Україні з 21 жовтня запрацював кодекс про банкрутство. Мета кодексу - підвищити ефективність процедур банкрутства, рівень захищеності прав кредиторів і вдосконалити процедури продажу майна боржника на аукціоні. Таким чином, людям, які не можуть розрахуватися з боргами за кредитами, дозволили оголошувати себе банкрутами.
Коментарі