За останні 15 місяців Україна відкрила 32 нові експортні аграрні ринки для українських товарів.
Про це повідомляє ports.ua з посиланням на пресслужбу Міністерства аграрної політики та продовольства.
Практично за рік були відкриті ринки для українських виробників у таких країнах, як Ізраїль, Чорногорія, ОАЕ, Сербія, КСА, Ліван, Бельгія, Литва, Ефіопія, Японія, Аргентина, Лівія, Кувейт, Словаччина, Йорданія, Турція, Ліберія, Грузія, Катар, Боснія та Герцеговина".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перевезення вантажів річками України сягнули рекордних показників
Молоко та молочні продукти, м'ясо птиці та продукти птахівництва, мед, дрібна та велика рогата худоба, а також корми для тварин користувались найбільшим попитом. Крім того, в переліку українських товарів, для яких відкривалися ринки інших країн, є рептилії та живі равлики для розведення.
Кабінет міністрів на засіданні у середу, 9 лютого, передав повноваження щодо формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, державної політики у сфері ветеринарної медицини, органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції від Мінекономіки до Мінагрополітики.
За словами міністра агрополітики Романа Лещенка, міністерство отримало увесь необхідний для якісної роботи функціонал, а саме формування державної політики у сферах: безпечності та якості харчових продуктів; карантину та захисту рослин; ветеринарної медицини; органічного виробництва; обігу та маркування органічної продукції.
Україна залишається в трійці головних постачальників курятини в ЄС. Про це повідомили у звіті Єврокомісії.
За січень-червень минулого року Україна експортувала 13,5 тис. т м'яса птиці. Це на 55% менше за аналогічний період 2020 року.
Коментарі