Сили оборони України, ймовірно, проводять обмежене тактичне відведення військ у Бахмуті Донецької області.
При цьому зарано робити оцінки щодо намірів України про повний відхід з міста. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у новому звіті.
Аналітики вважають, що українські сили, можливо, відходять зі своїх позицій на східному березі річки Бахмутка, враховуючи руйнування залізничного мосту через річку на північному сході Бахмута.
В ISW зазначили, що геолокаційні відеозаписи показали, що сили "групи Вагнера" продовжували просуватися в північно-східній частині Бахмута і 5 березня просунулися в районі залізничної станції Ступки.
"Український військовослужбовець повідомив, що на 4 березня російські війська ще не перетнули річку Бахмутку в центральній частині Бахмута, а російські блогери стверджували, що "Вагнер" відтіснив українські позиції до центральної частини Бахмута. Наразі незрозуміло, чи планують українські війська утримувати позиції на західному березі річки Бахмутка", – йдеться у звіті.
Аналітики впевнені, що українська оборона Бахмута залишається стратегічно обґрунтованою, оскільки вона "продовжує поглинати російську живу силу і техніку тоді, як українські війська не зазнають надмірних втрат".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Зеленського сказали, чи виходять ЗСУ з Бахмута
"Українські війська навряд чи вийдуть з Бахмута одразу. Вони можуть продовжувати поступовий відхід з боями, щоб виснажити російські війська у міських боях. Російські війська навряд чи швидко здобудуть значні територіальні успіхи при веденні війни у місті, яка зазвичай є вигідною для тих, хто обороняється, і може дозволити українським військам завдати значних втрат наступальним російським підрозділам, навіть якщо українські війська активно відступатимуть", – додали у звіті.
Центр міста Бахмут розташований на західному березі річки Бахмутка. Російським військам доведеться вести бої через цю територію, якщо вони не зможуть просунутися безпосередньо на північ або південь від Бахмута, вважають в Інституті.
"Такі міські умови та особливості річки можуть зіграти на руку українським силам, якщо вони зможуть утримати лінію від Хромового (селище на північно-західній околиці Бахмута. – Gazeta.ua) до траси Т0504 Бахмут-Костянтинівка. Українська оборона позицій біля Хромового і на Т0504 може змусити російські війська вести бої через міську місцевість центральної частини Бахмута, що може призвести до значних затримок і втрат для російських сил та прискорити кульмінацію російського наступу", – кажуть аналітики.
На їхню думку, міські бої в Бахмуті можуть ще більше виснажити і без того виснажені російські змішані сили.
"Як це сталося після відходу українських військ з лінії Сєвєродонецьк-Лисичанськ (Луганщина. – Gazeta.ua), що фактично поклало край російським наступальним операціям у Луганській і Донецькій областях влітку 2022 року", – нагадали фахівці.
Масового відведення з міста українських захисників немає. Військове керівництво проводить планові ротації на цьому напрямку. Місто контролюють українські сили, заявив речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.
Українські війська контролюють трасу Костянтинівка-Бахмут. Нею здійснюється постачання. Жодного виведення військ немає, сказав заступник командира батальйону "Свобода" лейтенант Нацгвардії Володимир Назаренко.
Коментарі