Медики так званої ДНР, декларуючи безкоштовну медицину, змушують пацієнтів платити за все – від покупки марлі та бинта до операції. Про це розповідають місцеві жителі.
"У кабінетах лікарів з'явилися коробочки з написами "кабінет" – туди пацієнтам пропонують покласти трохи грошиків, хоча б 50 рублів (20 грн). З усього списку призначених ліків одну позицію мені дали безкоштовно, а дев'ять довелося купувати самій – вийшло більш як 2 тисяч рублів (понад 800 грн). Це майже вся пенсія. На що жити місяць – невідомо", – розповіла виданню hyser пенсіонерка з Донецька Зінаїда Прокоп'єва.
Донеччани розповідають, що в міських лікарнях при бажанні можуть вирішити майже будь-яке питання за найменшу кількість часу – лиш би гроші були.
"Оформити санітарну книжку – 3500 рублів (1400 грн). Не треба проходити профоглядів: платиш гроші – і через два дні отримуєш заповнену книжечку, – розповіла донеччанка Катерина Беззубова. – Так моя знайома зробила, щоб влаштуватися офіціанткою в кафе і, зовсім не ніяковіючи, розповіла мені. Думаю, що так роблять багато працівників кафе і ресторанів, а серед них можуть бути хворі люди – від кишкових інфекцій до туберкульозу. Ніхто ж не перевіряє ці санітарні книжки, нікому це не цікаво. Головне, щоб податки і хабарі справно платили".
Лікарі скаржаться на те, що немає регулярного централізованого постачання медикаментів, на брак медперсоналу і майже нульове фінансування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жебрівський сказав, кому дадуть безкоштовні "буржуйки"
"У нас толком немає ліків для простих людей, навіть для пенсіонерів, – розводить руками лікар міської лікарні Юрій. – Нам постійно затримують зарплати. І в "міськвідділі" знають про ситуацію. По телевізору кажуть, що все добре, а насправді все недобре. Бабусі до мене приходять, кажуть: "Я по телевізору бачила. Усе у вас є. Я на вас скаргу напишу!" І пишуть же. Але і ті, хто вище, знають про стан справ і розуміють, що зеленкою всі хвороби не вилікуєш. Тому нам доводиться крутитися – одразу говоримо, щоб самі ліки купували. Хто може – купує, але багато і тих, у кого грошей немає".
Також лікарі скаржаться на катастрофічний брак молодшого медичного персоналу в лікарнях.
"З їх зарплатами 2-3 тисячі рублів (800-1200 гривень) вони бігають по кількох лікарнях, заробляючи потроху то тут, то там. Чому не можна підняти їм зарплату, щоб повернути людей у професію, – не розумію. Начебто і медичний коледж працює, готує медсестер, а їх з кожним роком менше", – говорить медпрацівник Владислав Гольченко. – Критична ситуація і з лікарями, у яких зарплата трохи вище. У деяких лікарнях доходить до того, що на ніч залишається чергувати тільки молодший персонал – не вистачає лікарів. А уявіть, якщо у когось буде загострення. Що тоді?"
Коментарі
1